Wiele miast (19)

Urlop w Gdańsku: hotel czy apartament na doby?


Każdy z nas, kto planuje spędzenie swojego urlopu w Gdańsku, musi liczyć się z tym, że trzeba zadbać o nocleg, który będzie zarówno przyjemny, jak i nie zrujnuje nas finansowo.

Do naszej dyspozycji pozostają zarówno znane od stuleci hotele, jak i apartamenty wynajmowane na doby – opcja nieco nowsza.

Reklama
Zarówno hotele, jak i mieszkania wynajmowane turystom na czas letni cieszą się popularnością. Które z nich jednak wybrać? Czy warto ufać sprawdzonym od zawsze hotelom? A może czas pójść w nieznane i wynająć apartament?
 
W podjęciu tej decyzji rusza nam z pomocą Hotel Hanza z Gdańska.

    1. Zwracaj uwagę na ceny!

Jako że wyjazd nad morze zwykle pochłania sporo pieniędzy, na początku warto skupić się na kwotach, jakie będziemy musieli uiścić na poczet noclegów. Nie od dziś wiadomo, że apartamenty na doby stanowią opcję nieco droższą od pokoi hotelowych.

Wszystko to za sprawą większej ilości opłat, jakie muszą zapłacić wynajmujący – a więc właściciele tychże mieszkań. Hotele starają
się ujednolicać oferty, by standardy były
zgodne z cenami i innymi hotelami. Właściciele mieszkań mają w tej kwestii pełną swobodę, dlatego też ceny ich noclegów tak często odbiegają od wartości pokoi hotelowych.
 
Gdańsk jest miastem, w którym w prosty sposób można znaleźć zarówno hotel, jak i apartament na doby. Warto jednak przekalkulować sobie, na ile dni zostajemy i czy możemy liczyć na jakieś zniżki lub oferty specjalne. I wtedy dopiero podejmijmy decyzję.

2. Sprawdzalność i renoma

Jeśli chodzi o hotele, Gdańsk należy do ścisłej czołówki. W mieście odnaleźć można
zarówno obiekty sieciowe, jak i znane lokalne miejsca, które od lat budują swoją markę i goszczą przyjezdnych z całego świata. Dzięki temu, że ich menadżerowie jak najmocniej chcą zadbać o wizerunek obiektu, możemy liczyć na pełen profesjonalizm, miłe podejście i gwarancję zachowanej jakości.

Dodatkowo obiekty takie łatwo jest sprawdzić w Internecie. Opinie o nich wystawiają bowiem liczni goście, którzy w nich przebywali.
   
 
Wynajęcie apartamentu na doby jednak wiąże się z odwieczną niewiadomą. Nie znamy marki wynajmującego, ponieważ zwyczajnie ona nie istnieje. Rzadko kiedy również możemy znaleźć komentarze w Internecie na temat danego lokalu. Tutaj musimy liczyć wyłącznie na szczęśliwy los, by trafić na właściciela, który w pełni profesjonalnie podejdzie do nas oraz naszych próśb i wymagań. 
 
3. Samodzielnie albo z pomocą
 
Rezerwując hotele w Gdańsku, możemy mieć pewność, że podczas pobytu zajmie się nami wykwalifikowana kadra pracowników, która pomoże nam w każdej sytuacji, gdy tylko ją o to poprosimy lub zasygnalizujemy jakikolwiek problem. Zawsze po powrocie z męczącego zwiedzania miasta będzie czekać nas czysta, świeża i pachnąca pościel oraz suche ręczniki, które sumiennie wymieniają panie pokojowe. Jeśli nigdy nie byliśmy w Gdańsku – możemy liczyć na pomoc ze strony recepcjonistów, którzy chętnie przedstawią nam najciekawsze miejsca, które powinniśmy zobaczyć i z własnego doświadczenia doradzą najlepsze bary w okolicy. 
 
Kiedy decydujemy się na wynajem apartamentu, jesteśmy zdani sami na siebie. Przysłowiowe „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” zdaje się tu wchodzić w ramy dosłowności, a nasza nieznajomość terenu może obrócić się przeciwko nam, na przykład w postaci niestrawności czy zatrucia pokarmowego. Ponadto straconego czasu podczas urlopu, kiedy to nie znamy trików i sprytnych rozwiązań na miarę Gdańska, nikt nam już nie zwróci. 
 
Wybierajmy więc mądrze i rozważajmy różne kwestie. 

 
Publikacja promocyjna.

 
 
 
stat4u PortalPOLSKA.pl