Wschowa
Ugodził nożem brata

10 maja, w sobotnią noc, wschowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w trakcie imprezy suto zakrapianej alkoholem, dźgnął nożem swojego brata. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu i odkręcił gaz. Szybka interwencja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii.

Reklama
Do zdarzenia doszło w sobotnią noc, 10 maja. Dyżurny wschowskiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Szlichtyngowa, jeden z mieszkańców budynku wielorodzinnego pobił, a następnie ugodził nożem swojego brata.

Wschowscy policjanci ruchu drogowego natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zauważyli leżącego na klatce schodowej zakrwawionego mężczyznę. Przy poszkodowanym stali sąsiedzi i oczekiwali na karetkę pogotowia. Mieszkańcy bloku wskazali mundurowym drzwi do mieszkania, w którym zamknął się nożownik, odgrażający się, że zabije wszystkich, którzy będą chcieli wejść. Policjanci postanowili wejść do środka. Sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna, ponieważ z mieszkania wydobywał się zapach gazu. Mundurowi kopnięciem otworzyli drzwi i zauważyli siedzącego, pijanego mężczyznę, który krzyczał, że chce wysadzić w powietrze cały blok. 42-latek w ręce trzymał papierosa i zapalniczkę. Sytuacja rozegrała się bardzo szybko i dynamicznie. Policjanci unieszkodliwili pijanego mężczyznę, a następnie wyłączyli ulatniający się gaz.

Pokrzywdzony 45-latek trafił do szpitala, natomiast napastnik trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. (jkd)

stat4u PortalPOLSKA.pl