Wiele miast (352)

Udany debiut młodej polskiej artystki w Londynie

Pochodząca z Krakowa, a mieszkająca w Londynie wokalistka OIA jest autorką wszystkich tekstów i kompozycji na swojej debiutanckiej płycie “Wyspa”. Album łączy w sobie soul, pop, poezję śpiewaną i tak zwaną muzykę elektroniczną. Teksty utworów wykonywanych przez OIA są w języku polskim.

Ta debiutancka płyta udostępniana w Youtube uzyskała już 10 tysięcy odsłon w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy jej eksponowania.

Reklama
Na „Wyspie” OIA zabiera w osobistą podróż po emocjach, poruszając tak ważne problemy jak m.in. sytuacja polityczna, tolerancja, życie w wielokulturowym społeczeństwie, emigracja,
   
podróże, panujące normy i ich przekraczanie. Przygląda się wyzwaniom pokolenia “erazmusów”, internetowych randek i międzykulturowych relacji.

OIA uczęszczała do szkół I i II stopnia do klasy skrzypiec, potem do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na wokalistykę, skończyła też psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W przyszłym roku skończy studia muzyczne w The Institute of Contemporary Music Performance w Londynie.
 
- Płyta została wyprodukowana częściowo w Londynie, a częściowo w Krakowie – mówi o swoim debiucie OIA. - Całość albumu jest moją osobistą wizją, która tworzy spójną całość. Każda piosenka opowieścią...

Niektóre teksty OIA napisała podczas podróży po Azji, a resztę na tytułowej "Wyspie". Album jest międzynarodową
kolaboracją, uczestniczyli w niej również producenci i muzycy sesyjni z różnych krajów. Wszystkie wokale, chórki i partie fortepianu zostały napisane i nagrane przez OIA. 

Link do płyty OIA:


http://portalpolski.pl/polska/udany-debiut-mlodej-polskiej-artystki-w-londynie-30628.video.htm

(ac)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl