Lublin
Udana promocja w Łodzi

Nasz region, podobnie jak inne położone na wschodzie kraju, to coraz popularniejszy kierunek turystycznych wyjazdów mieszkańców centralnej Polski, w tym szczególnie dużych aglomeracji. Trend ten był doskonale widoczny na XXII Targach Regionów Turystycznych NA STYKU KULTUR w Łodzi (26-28 lutego).

Reklama

Stoisko naszego regionu, podobnie jak stoisko Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO, należały do najbardziej obleganych przez mieszkańców Łodzi, województwa i sąsiednich regionów. Specyfiką łódzkich targów jest to, że w odróżnieniu od innych wystaw nie przyciągają zbyt wielu przedstawicieli turystycznej branży, a wśród zwiedzających przeważają indywidualni turyści samodzielnie planujący swój wakacyjny czy weekendowy wypoczynek. W Lubelskiem, poza nowym mocno promowanym szlakiem GREEN VELO, poszukują miejsc szczególnie przyjaznych rodzinom z dziećmi, gdzie mogliby znaleźć odpowiednie atrakcje, ale i niedrogie noclegi. Dlatego równie często pytali o dobrze już znany Kazimierz Dolny i jego okolice w obszarze turystycznego trójkąta na Powiślu, jak i o Roztocze i Zamość, Lublin oraz mniej popularne, ale bardzo atrakcyjne dla mieszkańców dużego miasta, zielone tereny Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego i Doliny Bugu. Niestety, wiele z tych miejsc, z uwagi na brak dogodnych połączeń kolejowych i autobusowych, wydaje się łodzianom zbyt odległymi i trudnodostępnymi.
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

Stoisko Regionu Lubelskiego, zorganizowane przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, pomagali obsługiwać przedstawiciele: Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej, Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów", LOT „Szlak Jagielloński" , Starostwa Powiatowego we Włodawie, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Dużym hitem naszej targowej promocji okazał się konkurs na skojarzenia i hasła promocyjne regionu, premiowany zestawami wydawnictw i materiałów promocyjnych Województwa Lubelskiego, Starostwa Powiatowego w Łęcznej, a także obu muzeów reprezentowanych na stoisku.
 

Turystyczne walory naszego regionu promowała też na własnym stoisku Gmina Rybczewice z partnerami z okolicznych gmin współpracujących w ramach projektu Szlak Jana III Sobieskiego, a na stoisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne" było widoczne m.in. Stowarzyszenie Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec.

 

W najbliższych miesiącach województwo lubelskie zorganizuje jeszcze promocję na regionalnym stoisku na międzynarodowych targach turystycznych GLOB w Katowicach (18-20 marca) oraz LATO w Warszawie (22-24 kwietnia). Region będzie też promowany - przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną na narodowym stoisku POT - na największych europejskich targach turystycznych ITB w Berlinie (9-13 marca).

stat4u PortalPOLSKA.pl