Toruń
Turystyczny telefon bezpieczeństwa

Aktualnie "Telefon Bezpieczeństwa" dla turystów jest zintegrowany z polskim systemem informacji turystycznej.  Turyści zagraniczni mogą uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center posługują się biegle językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Reklama
Głównym celem „Telefonu Bezpieczeństwa” jest zapewnienie pomocy turystom zagranicznym w nagłych i trudnych dla nich sytuacjach. Brak znajomości języka i procedur w przykrych dla turysty okolicznościach i poczucie zagubienia, może zaważyć w znaczący sposób na opinii o naszym kraju, mimo iż wcześniej pobyt był postrzegany, jako bardzo atrakcyjny.

W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalne numery infolinii: +48 608599999 lub + 48 222787777, płatne zgodnie z taryfą operatora. Telefon czynny jest codziennie (wyłączając święta ustawowo wolne od pracy) od października do maja w godz. 8:00-18:00, a od 1 czerwca do 30 września w godz. 8:00-22:00. Dzwoniąc pod wskazany numer telefonu, turysta uzyska niezbędne informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po naszym kraju. Komenda Główna Policji zapewnia osobom obsługującym Telefon Bezpieczeństwa możliwość bezpośredniego połączenia z centralą KGP - chodzi o szybką komunikację z właściwymi jednostkami policji.

Turysta może uzyskać bardzo szybko informację o najbliższych atrakcjach turystycznych. Scentralizowana baza danych - Repozytorium Informacji Turystycznej, oparte jest na ścisłej współpracy z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi i ich systemami. Łącznie w bazie danych jest 41 tys. obiektów, a docelowo znajdzie się ich tam 60-70 tys. Obecnie dysponujemy bazą: noclegową (ponad 10 tys. obiektów), atrakcji turystycznych - ponad 4 tys., restauracji - ok. 24 tys., imprez/wydarzeń - ok. 1 tys., punktów informacji turystycznej - ok. 400 certyfikowanych.

Konsultanci infolinii POT (Polska Organizacja Turystyczna) udzielają informacji o zabytkach i atrakcjach kraju, wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz bazie noclegowej i gastronomicznej, a także służą pomocą w nagłych przypadkach związanych, np. z zaginięciem dokumentów, lokalizacją placówek medycznych, pomocą drogową.

Informacja dostępna jest również za pośrednictwem: Skype - cc.poland.travel i mail - cc@pot.gov.pl, a w Komendzie Głównej Policji w Warszawie pomagamy zagranicznym turystom pod numerem telefonu 800200300. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl