Zielona Góra
"Trzeźwy poranek”

24 marca w godz. 5:00-7:30 zielonogórscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek” na drodze Sulechów–Trzebiechów. Sprawdzono ponad 300 kierujących, zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego. Podczas  weekendu 22-23 marca zatrzymano 2 pijanych kierujących oraz osobę z zakazem sądowym.

Reklama
Podczas prowadzonych działań na trasie Sulechów–Trzebiechów policjanci zatrzymali kierującego fordem mondeo, który miał w organizmie ponad 0,4 promila. Sprawdzono ponad 300 kierujących. Zatrzymanie jednego kierującego jest bardzo pozytywnym wynikiem. Również podczas weekendu – co nie zdarzyło się od wielu tygodni - zatrzymano jedynie 2 nietrzeźwych kierujących.

21 marca o godz. 19:00 na ul. Piaskowej zatrzymany został kierujący 33-latek, który miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Także w tym dniu na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali kierującego 21-latka, który miał już wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 22 marca w nocy w Sulechowie na ul. Różanej policjanci zatrzymali kierującego 34-latka, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wynik weekendu 22-23 marca jest więc bardzo pozytywny.  Prowadzone już od 1,5 roku akcje zielonogórskich policjantów przynoszą efekty. Także wynik akcji „Trzeźwy poranek” pozwala mieć nadzieję, że wcześniejsze działania i ich nagłaśnianie odniosły już pozytywny skutek. Być może coraz częściej mieszkańcy naszego powiatu wsiadając za kierownicę, zastanawiają się czy nie ryzykują zbyt wiele, jeśli wcześniej pili alkohol.  

Wykluczanie z dróg kierujących po alkoholu czy pod wpływem środków odurzających nadal pozostaje jednym z najważniejszych zadań zielonogórskich policjantów. Kontrole trzeźwości kierujących mogą być prowadzone przez wszystkie patrole w służbie o każdej porze doby. Policjanci mają do swojej dyspozycji urządzenie DrugTest 5000, które pozwala na szybkie sprawdzenie za pomocą narkotestera czy kierujący nie jest pod wpływem środków odurzających. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl