Wiele miast (19)

Trwają działania "Prędkość"

W dniach 14-16 lipca, na terenie całego kraju prowadzone będą działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Reklama
Analiza wypadków, do których doszło w czasie tegorocznych wakacji wskazuje, że główna przyczyna zdarzeń drogowych w dalszym ciągu pozostaje taka sama, czyli nadmierna prędkość. Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom, w dniach 14-16 lipca, przeprowadzone zostaną wzmożone działania policji ph. "Prędkość".
 
Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Reklama________________________________________________________________________________________

Zakupy 
w Starogardzie Gdańskim

 
 
Tel. (w godz. 6-22) 793 - 793 - 785
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_________________________________________________________________________________________________
 
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają jak ważna jest jazda z tzw. "prędkością bezpieczną", przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
 
Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii. Takie działanie represyjne mogą zmniejszyć liczby wypadków drogowych. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl