Toruń
Toruńscy policjanci rewelacyjni w wieloboju siłowym

Toruńscy policjanci zajęli wysokie miejsca na I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym. W sportowej rywalizacji wzięli udział funkcjonariusze policji, straży miejskich, wojska, straży pożarnej oraz służby więziennej.

4 czerwca, na Błoniach Nadwiślańskich (przy przystani AZS) w Toruniu odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym. Wśród konkurencji było 5 dyscyplin siłowych: ćwiczenie na argometrze (dystans 300 m), wyrzut sztangi (ciężar 35 kg), toczenie opony (ciężar 70 kg na dystansie 20 m), przysiady z ketlami (ciężar 2x17 kg) i skoki na skrzynie (wys. 60 cm).

Rywalizacja była bardzo zacięta i pełna dramaturgii. Ostatecznie toruńscy policjanci zajęli wysokie miejsca. W kategorii mężczyzn drugie miejsce zajął Jan Bednarkiewicz z KP Toruń Rubinkowo (na podium za Michałem Batorem ze Straży Miejskiej w Toruniu). Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzena Grzelak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Toruniu. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłości. (jkd)