Wiele miast (374)
Testy: zabawa czy źródło cennych informacji?

Dla wielu osób to ciekawa zabawa, dla innych – cenne źródło informacji na temat samego siebie. Czy testy faktycznie mogą nam pomóc w życiu prywatnym i zawodowym, czy też lepiej traktować je jako interesującą psychozabawę?

Reklama

Test testowi nierówny

Dostępne w wielu czasopismach oraz portalach poświęconych rozrywce psychotesty lepiej traktować jako ciekawą zabawę. Ich wyniki nie zawsze opierają się na specjalistycznej wiedzy, a pytania zadawane są często w zbyt ogólnikowy sposób. Szukając tych testów, które faktycznie mają nam

pomóc w określeniu swej drogi życiowej, lepiej sięgnąć po te, które zostały opracowane przez specjalistów. Na które z nich warto postawić?

Testy osobowości: jak mogą nam pomóc?

Testy osobowości mogą się nam przydać zarówno w życiu codziennym, jak i w zawodowym. Znając swe mocne i słabe strony, będziemy mogli lepiej pokierować swym życiem. Im lepiej poznamy swe możliwości, tym łatwiejszym zadaniem stanie się dla nas stworzenie swej wizji przyszłości. Jakie zalety wiążą się z taką wiedzą? Mniej życiowych pomyłek to walor najcenniejszy. Poprawa relacji z otoczeniem, będąca efektem rozwoju mocnych stron swej osobowości oraz większe otwarcie na innych to kolejne czynniki, które mogą nam pomóc z codziennym życiu. Wiedzę o samym sobie można w efekcie wykorzystać zarówno w życiu osobistym, jak i na płaszczyźnie zawodowej, czerpiąc z niej wiele korzyści.


Testy predyspozycji: jaki zawód warto wybrać dla siebie?

W wyborze odpowiedniego zawodu pomóc nam może z kolei test predyspozycji zawodowych. Zdaniem ekspertów z firmy Strengths Expert, certyfikaty z wynikami określającymi m.in. cechy charakteru stają

   

się coraz cenniejszym dodatkiem do CV i listu motywacyjnego dla osób szukających pracy w dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach. Pomagają one jednocześnie tym, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą, a nie bardzo wiedzą, w jakim kierunku chcieliby podążać. Dla nich poznanie swych wrodzonych talentów oraz predyspozycji jest kwestią bardzo ważną. Dzięki wiedzy z zakresu psychologii i socjologii, rozwijanie talentów analitycznych lub organizacyjnych może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Wystarczy w porę odkryć swój potencjał i podjąć te działania, które pomogą w jego rozwijaniu.

 

Specjalistyczne testy, w przeciwieństwie do tych mających służyć rozrywce, mogą się okazać cennym wsparciem dla każdego z nas. Wiedza na temat swej osobowości oraz predyspozycji zawodowych może się nam bardzo przydać we współczesnym świecie. Dziś ściśle określona wizja własnej przyszłości oraz śmiałe realizowanie własnych celów są przecież bardzo ważnymi czynnikami, dzięki którym droga przez życie staje się łatwiejsza. 

(ac)


 

stat4u PortalPOLSKA.pl