Wiele miast (19)

Tak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. 

Reklama
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy z mieszkańcami Pomorza możemy skutecznie działać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.
 
Od początku maja, w woj. pomorskim zgłoszono łącznie prawie 3200 zagrożeń, z czego potwierdzono ponad 1400. W statusie „weryfikacja" pozostaje 335 zagrożeń, a zgłoszeń w statusie „nowe" jest 76. Najwięcej zgłoszeń dotyczy kategorii: „przekraczanie dozwolonej prędkości", „spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych" i „nieprawidłowe parkowanie". Od początku istnienia aplikacji potwierdzonych zostało blisko 6 tys. zgłoszeń.
 
Warto podkreślić, że przez to innowacyjne narzędzie każdy człowiek, może mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w regionie i nie tylko. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdują się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym: dzielnic, osiedli. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. 
 
Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl