Mysłowice
„Sznupek” na weekendowych festynach

Festyny rodzinne, które odbyły się w weekend 27-28 maja w Mysłowicach, były wspaniałą okazją dla dzieci i młodzieży, aby mogły się bezpiecznie bawić w gronie bliskich i znajomych. 

Reklama
Wszystkich uczestników imprez odwiedziła maskotka śląskiej policji -„Sznupek” wraz z policyjnymi atrakcjami. Dzieci mogły bawić się z maskotką i mysłowickimi policjantami. W festynach uczestniczyli mysłowiccy policjanci, którzy eksponowali sprzęt i wyposażenie policyjne. Każdy zainteresowany uczestnik mógł usiąść w radiowozie i policyjnym skuterze oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.
 
Mundurowi w trakcie festynu przekazali dzieciom wiele wskazówek i praktycznych porad dotyczących ich bezpieczeństwa. Stróżom prawa towarzyszyła policyjna maskotka „Sznupek”. Sympatyczny mundurowy pluszak tradycyjnie zachęcał najmłodszych do zabawy, promując przy okazji bezpieczne postawy i zachowania. 

Reklama__________________________________________________________________________________________

Zakupy w Mysłowicach
 
 
Tel. (w godz. 6-22) 530 - 639 - 395
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
___________________________________________________________________________________________________
 
Poza imprezami szkolnymi zorganizowanymi przez SP nr 2 i nr 13,  mysłowiccy mundurowi gościli również na festynie przy parafii św. Jacka w dzielnicy Morgi, a także na festynie rzemieślniczym pod nazwą “Bezpieczeństwo bliżej nas”. Uczestnicy zgromadzeni na stadionie Górnika 09 Mysłowice mogli tego dnia zasiąść w symulatorze dachowania i symulatorze zderzeń oraz założyć alkogogle - okulary, które zmieniają i zniekształcają rzeczywistość, symulując stan nietrzeźwości.
 
Mysłowicka drogówka wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej przeprowadziła również symulację wypadku drogowego. Wszyscy zebrani mogli się przekonać jak wygląda prawdziwa akcja ratownicza, gdy dochodzi do zdarzenia drogowego. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl