Lublin
Sukces Szymona Łuczki z Józefówki

Mieszkaniec naszego regionu Szymon Łuczka z Józefówki w gminie Rachanie, uczeń II klasy technikum informatycznego ZS Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim został wicemistrzem Polski, a także zdobył złoty medal w kategorii juniorów do lat 18 (podobnie jak rok wcześniej) na III szachowych Mistrzostwach Polski Rolników, które odbyły się 6 grudnia 2014 r. w Przysieku koło Torunia.

Mistrzem Polski został Jakub Dwojacki reprezentujący woj. kujawsko-pomorskie, trzecie miejsce zdobył Sławomir Wilmanowicz z Rumi. Zawody zostały zorganizowane przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Komitet Organizacyjny kierowany przez Piotra Ptaszyńskiego.

W zawodach udział wzięło 45 zawodników z różnych województw. Szymon na mistrzostwa przyjechał z tatą Tadeuszem, który jest właścicielem 6 hektarowego gospodarstwa w Józefówce (truskawki, maliny, czosnek).

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY

Zakupy w Lublinie

Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.

________________________________________________________________________________________

Honorowy patronat nad imprezą objęli wicepremier Janusz Piechociński, minister rolnictwa. Marek Sawicki, wojewoda Ewa Mes i marszałek Kujawsko-Pomorski Piotr Całbecki. Szymon otrzymał nagrody: sprzęt AGD sponsorowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego oraz inne drobne nagrody, których sponsorem była Ewa Mes Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Podczas Mistrzostw został odczytany specjalny list do uczestników od Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego.

relacja z zawodów na stronie ARiMR

Warto zaznaczyć, że  oprócz medali w Mistrzostwach Polski Rolników Szymon Łuczka zdobył również 3 miejsce w niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski Amatorów 2014.