Lublin
Sukces lubelskich pływaczek w Bułgarii

Już po startach zawodniczek AZS UMCS na Wielomeczu w Sofii. Wiktoria Samuła była 7 na 200 m stylem klasycznym, a Julka Adamczyk dwukrotnie druga w stylu zmiennym zarówno na 200, jak i 400 metrów. Julka również zasiliła polską sztafetę 4x200 dowolnym, która uplasowała się na 3 miejscu. Drużyna Polski uplasowała się na drugim miejscu zdobywając 402 pkt - ustępując tylko Brazylii, która uzbierała 425 pkt.

Reklama

Julia Adamczyk oraz Wiktoria Samuła, które otrzymały powołania na wielomecz pływacki juniorów w Sofii, wyjechały do Bułgarii razem z trenerem Piotrem Kasperkiem, w miniony weekend z sukcesami wystartowały w zawodach.
 

Julka Adamczyk zdobyła jeden z trzech srebrnych medali polskiej reprezentacji w I bloku wielomeczu pływackiego w Sofii - na 400 zmiennym w pierwszym dniu zawodów. Kolejny medal Julki - tym razem w sztafecie dowolnej 4 x 200 kraulem na zawodach w Sofii został zdobyty podczas drugiego bloku. Julka rewelacyjnie popłynęła na drugiej zmianie uzyskując drugi czas w zespole. Wiktoria Samuła zajęła siódme miejesce na 200 klasykiem z najlepszym wynikiem w sezonie.
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

 

 

 

 

 

______________________________________________________________________________________
 

Od roku szkolnego 2015/2016 działa pierwsza w Lublinie klasa pływacka Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) przy X Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Uczniowie tej klasy należą do najlepszych pływaków młodego pokolenia w Lublinie, na codzień trenują na obiekcie Aqua Lublin. Dzięki swojej pasji i determinacji aspirują do zdobywania najwyższych sportowych osiągnięć. Każdy z nich może pochwalić się wieloma medalami Mistrzostw Polski i wielkim talentem.

stat4u PortalPOLSKA.pl