Wiele miast (351)

Sufit podwieszany - gdzie i jak wykorzystać to sprytne rozwiązanie?

 
Sufit podwieszany to sprytne rozwiązanie, które pozwala w prosty sposób wpłynąć na postrzeganie proporcji wnętrza. Dzięki niemu zamaskujemy także niedoskonałości stropu oraz ukryjemy przebiegające pod nim instalacje.

Zobacz, jakie zadania może spełniać sufit podwieszany i kiedy warto się na niego zdecydować.

Reklama
Sufit podwieszany a proporcje pomieszczenia

Sufit podwieszany pełnić może w mieszkaniu bardzo wiele funkcji. Jedną z nich jest korekta niekorzystnych proporcji pomieszczenia. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko obniżymy zbyt wysokie wnętrza, ale także optycznie podwyższymy pomieszczenia zbyt niskie. Zabieg taki jest możliwy dzięki zastosowaniu sufitu podwieszanego jedynie na części stropu, zamiast na całej jego powierzchni.

Montując dodatkowo oświetlenie w postaci podłużnych lub poprzecznych pasów, możemy wpłynąć również na postrzeganie szerokości urządzanego wnętrza. Sufit podwieszany to także dobry sposób na wydzielenie kilku stref w jednym pomieszczeniu. Montując go na przykład nad strefą jadalną czy nad strefą wypoczynkową w salonie, podkreślimy ich odrębność oraz wyjątkowy charakter. Pamiętajmy, że do wyboru mamy różne rozwiązania – zobacz np. sufit podwieszany w Castoramie.


Maskowanie stropu

Kolejne role, jakie odgrywa sufit podwieszany, to maskowanie stropu oraz izolacja akustyczna i termiczna.

Dzięki zamontowaniu płyt poniżej właściwego sufitu ukryjemy to, czego nie chcemy widzieć. Zamaskujemy niedoskonałości tynku czy stale powstające rysy, nierzadkie w budownictwie wielomieszkaniowym. Ukryjemy tu także nieestetyczne instalacje.
   

Pomiędzy sufitem podwieszanym a stropem pomieszczenia znaleźć się mogą kable elektryczne, przewody wentylacyjne oraz przewody instalacji ogrzewania powietrznego. Wyjątek stanowi instalacja gazowa, która nie powinna być w ten sposób zabudowywana. Co więcej, sufit podwieszany może pełnić także funkcję izolacyjną - dzięki niemu wygłuszymy mieszkanie i zapobiegniemy uciekaniu ciepła na wyższe piętra.

 
Gdzie sprawdzi się sufit podwieszany?

Sufit podwieszany to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Często stosowany jest w salonach, gdzie pełni przede wszystkim rolę aranżacyjną, zmieniając optycznie proporcje pomieszczenia. Dodatkowo zainstalowane w nim punkty świetlne pozwalają prawidłowo oświetlić wnętrz oraz stworzyć odpowiednią atmosferę. Dobrym pomysłem jest także zamontowanie sufitu podwieszanego w sypialni. Dzięki niemu, leżąc w łóżku, nie będziemy musieli patrzeć na kable elektryczne czy przewody wentylacyjne przebiegające pod sufitem.

W przypadku sypialni warto pokusić się o dekoracyjne oświetlenie taśmami LED; delikatne, rozproszone światło, przesączające się wzdłuż krawędzi sufitu podwieszanego, pozwoli stworzyć wyjątkowy, sprzyjający wypoczynkowi nastrój. Podobny zabieg sprawdzić się może w łazience, zwłaszcza jeśli jesteśmy miłośnikami długich, relaksujących kąpieli.

 
Sufit podwieszany to świetne rozwiązanie w każdym wnętrzu
(więcej informacji tutaj: http://fotobudowa.pl/pin/6558/).


Dzięki niemu zamaskujemy niedoskonałości stropu, ukryjemy różnego rodzaju instalacje, wygłuszmy wnętrze oraz zapobiegniemy uciekaniu ciepła. Dodatkowo sufit podwieszany pełnić może rolę dekoracyjną. Ma znaczenie dla postrzegania proporcji wnętrza; jest świetnym miejscem na zamontowanie niebanalnego oświetlenia w postaci oczek świetlnych czy taśm LED.


 
stat4u PortalPOLSKA.pl