Zielona Góra
Starszy mężczyzna zaatakował ciężarną kobietę


Zielonogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności szarpaniny, do której doszło na jednej z ulic w centrum miasta. Do sprawy zatrzymano starszego mężczyznę, który miał szarpać kobietę w zaawansowanej ciąży, idącą chodnikiem wraz z dzieckiem w wózku.
 
Do zdarzenia doszło na ulicy Zamkowej w Zielonej Górze. 

Reklama
Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze poinformowali o incydencie jego świadkowie. Z relacji zgłaszających wynikało, że nieznany im starszy mężczyzna szarpał idącą chodnikiem ciężarną kobietę z wózkiem, w którym przewoziła małe, około roczne dziecko. Na miejsce pojechali policjanci służby patrolowej, a także znajdujący się niedaleko patrol ruchu drogowego.
    Policjanci ustalili na miejscu prawdopodobny przebieg zdarzenia. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej kobiety, mężczyzna krzyczał na nią, następnie szarpał ją za rękę, a później szarpał także wózek z dzieckiem. W wyniku zajścia przestraszona kobieta zaczęła wzywać pomocy. Na wołanie zareagowali świadkowie, którzy wezwali policję i uniemożliwili 70-letniemu agresywnemu mężczyźnie oddalenie się aż do przyjazdu patrolu.
 
Policjanci zaopiekowali się kobietą, a z uwagi
na jej stan – zaawansowaną ciążę i  zdenerwowanie, wezwali karetkę. Ponadto
zatrzymali także mężczyznę, który miał ją szarpać, według relacji świadków zdarzenia. Sprawcą okazał się 70-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna nie chciał się podporządkować poleceniom policjantów, dlatego musieli użyć wobec niego siły fizycznej.

Reklama__________________________________________________________________________________________

Zakupy spożywcze
i agencja Poczty Polskiej

 
 
Tel. (w godz. 6-22) 509 - 365 - 592
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
 

Bezpłatnie przywozimy

_________________________________________________________________________________________________
 
Po doprowadzeniu do radiowozu próbował się wyszarpnąć i uciekać, dlatego funkcjonariusze założyli mu kajdanki, po czym przewieźli do Komendy Miejskiej Policji. Tam został przesłuchany w celu ustalenia okoliczności zajścia. Ciężarna kobieta również przyjechała do komendy, żeby złożyć zawiadomienia i wniosek o ściganie sprawcy.
 
70-letni mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Policjanci gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie i będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zaistniałego incydentu. Za naruszenie nietykalności cielesnej kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
 
(a)


 
stat4u PortalPOLSKA.pl