Stary Sącz
Starosądecka Gra Terenowa: Mała Ojczyzna – wspólna sprawa

W Starosądeckiej Grze Terenowej ,,Mała Ojczyzna – wspólna sprawa” wzięło udział 30 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie – Skłodowskiej oraz studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
 
Rywalizacja zespołów rozpoczęła się o  godz. 10, kiedy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie – Skłodowskiej wyruszyli na ulice Starego Sącza. 

Reklama
Gra terenowa trwała dwie godziny, po czym trzy najlepsze wzięły udział w zadaniu finałowym zorganizowanym w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie – Skłodowskiej. W walce o pierwsze miejsce rywalizowały grupy, których zdaniem było przedstawienie własnego programu wyborczego na burmistrza
miasta Stary Sącz. 

- Licealiści odwiedzili wiele miejsc w poszukiwaniu rozwiązań kilkunastu zadań – informuje Agata Leśniara, liderka wolontariuszy projektu Mała Ojczyzna - wspólna sprawa. - Punkty kontrolne z wyznaczonymi zagadkami znajdowały się w różnych instytucjach: w Urzędzie Miasta w Starym Sączu, Muzeum Regionalnym ,,Dom na Dołkach”, w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury, w Powiatowej i Gminno–Miejskiej Bibliotece im. W. Bazielicha oraz w biurze Informacji Turystycznej.
   

W Grze wykorzystano również miejsca codziennej użyteczności tj. księgarnię, piekarnię oraz bank. 

Edukacyjna Gra Terenowa została zrealizowana w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Mała Ojczyzna wspólna – sprawa” współfinansowanego ze środków Fundacji Rozwoju Wolontariatu i Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego, mającego na celu pobudzanie aktywności obywatelskiej młodych ludzi w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. 
 
(ac), zdj.: Justyna Czepil

 
stat4u PortalPOLSKA.pl