Wiele miast (374)

Spotkanie branży biogazu na RENEXPO Poland

Po raz kolejny spotkanie branży biogazu podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2015, 22-24 września 2015 r. Centrum EXPO XXI, Warszawa.
 
Biogaz niesie za sobą wiele korzyści m. in. dla rolnictwa, środowiska i odbiorców energii elektrycznej oraz cieplnej. Ma różnorodne możliwości zastosowania, a ponadto daje się magazynować. 

Reklama
Pod tym względem ma wyraźną przewagę nad innymi źródłami energii odnawialnej, a mimo to nadal w Polsce istnieje niewielka ilość biogazowi. Powodami, które skutecznie spowalniają rozwój tej branży są ciągle napotykane trudności oraz brak wsparcia ze strony samorządów. 
 
Na początku warto wspomnieć o zaletach wynikających ze stosowania instalacji biogazowych. Jak wiadomo, przede wszystkim jest to tzw. produkowanie ,,zielonej energii'', przyjaznej dla środowiska. Ważną zaletą jest również redukcja emisji metanu, metan powstający w czasie niekontrolowanej fermentacji po dostaniu się do atmosfery jest 21 razy bardziej szkodliwy niż CO2, z uwagi na efekt cieplarniany, ponadto obniżenie kosztów składowania odpadów, uzyskiwanie wydajnego i łatwo przyswajalnego przez rośliny nawozu naturalnego, a także co jest równie bardzo ważne to dywersyfikacja źródeł energii, czyli krok w kierunku samowystarczalności energetycznej i uniezależnienia się od paliw kopalnych.
 
Należy tylko spojrzeć na naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy są krajem bardzo czułym na punkcie ochrony środowiska i uznały technologię biogazowni za proekologiczną. Dlatego też w celu rozwoju biogazowni wprowadziły finansowe zachęty do ich budowy i dziś mają ich ponad 7 tysięcy, w tym większości rolniczych. 
 
Biogaz to stabilne i przewidywalne źródło energii odnawialnej w Polsce, takie instalacje produkują energię w sposób ciągły, niezależnie od warunków pogodowych. Polska, jako trzeci co do wielkości obszar rolniczy w Unii Europejskiej, dysponuje wręcz doskonałą bazą surowcową dla produkcji biogazu. W celu rozpowszechniania wiedzy na temat tej branży oraz pokazania potencjału jaki tkwi w biogazowniach będzie organizowany przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego - UPEBI przy współpracy z REECO Poland po raz już czwarty Forum Biogazu w ramach 5. Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland, które odbędą się w dniach 22-24 września 2015 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.   - Warto być w miejscu, gdzie spotyka się branża - zaprasza Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO® Poland.
 
- Podczas forum będzie o małych biogazowniach i dostępnych technologiach, o biogazowniach szytych na miarę dla własnych potrzeb, pobocznej działalnościmówi Sylwia Koch-Kopyszko - Prezes UPEBI (Unii Producentów i Pracodawców Branży Biogazowej). - Zostanie również przeprowadzony wykład dotyczący ultradźwiękowego wsparcia rozbicia biomasy - prawda czy mit o zwiększonej produktywności. Ponadto postaramy się udzielić odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: Co z nowymi roślinami energetycznymi, czy zastąpią kukurydzę i zagoszczą na dobre w polskich biogazowniach? Biogazownia przemysłowa, czy w Polsce udaje się prowadzić biogazownie z sukcesem. Czy może być dochodowa? Tradycyjnie pod koniec forum również będzie przeznaczony czas na dyskusję. 
 
Wstęp na targi jak i udział w 4. Forum Biogazu będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji. 
 
- Targi RENEXPO® Poland to doskonała okazja dla osób, którzy chcą zaczerpnąć bezpośrednio od specjalistów, szczegółowych i najnowszych informacji dotyczących branży biogazowej – mówi Małgorzata Bartkowski, Projekt Manager RENEXPO® Poland.
 
RENEXPO® Poland już od 2011 roku stanowi nowoczesną platformę transferu wiedzy i wymiany doświadczeń w obrębie krajowego i międzynarodowego sektora energetycznego. W ciągu zaledwie trzech lat targi organizowane przez REECO Poland zyskały w naszym kraju renomę jednego z najważniejszych wydarzeń w branży energii odnawialnej. 
 
Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com 
 

Organizator, REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami w Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Belgrad/Serbia i Arad/Rumunia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu
stat4u PortalPOLSKA.pl