Wiele miast (31)

Śląscy policjanci ostrzegają przed oszustami

W dalszym ciągu do jednostek policji garnizonu śląskiego docierają sygnały o kolejnych przypadkach oszustw, przez osoby podszywające się pod funkcjonariuszy policji. 

Reklama
Na terenie działania wszystkich jednostek policji, nieustanie prowadzone są spotkania i prelekcje, ukierunkowane na uświadomienie mieszkańców o sposobach oszustów. Działalność profilaktyczna śląskich policjantów zmusza sprawców tego typu przestępstw do tworzenia coraz to nowego scenariusza oszustw. Z informacji jakie do nas docierają wynika, że przestępcy po raz kolejny zmodyfikowali sposób swojego działania.
 
Głównym obiektem zainteresowania i działalności oszustów w dalszym ciągu są osoby starsze. Sprawcy przestępstw nawiązują telefoniczny kontakt z osobą pokrzywdzoną informując, że są funkcjonariuszami policji i prowadzą postępowanie przeciwko hakerom, rzekomo współpracującym z pracownikami banków, którzy kradną zdeponowane środki. Osoba pokrzywdzona, w obawie przed utratą posiadanych pieniędzy, ulega namowom sprawcy i zakłada rachunek we wskazanym przez niego banku i przelewa tam wszystkie środki. Jako numer kontaktowy do dokumentacji bankowej, sprawca poleca podanie wskazanego przez siebie numeru telefonu. W taki sposób bez problemu może dysponować środkami przelanymi przez pokrzywdzonego, bez konieczności osobistego kontaktu z nim.

Reklama__________________________________________________________________________________________

Zakupy w Mysłowicach
 
 
Tel. (w godz. 6-22) 530 - 639 - 395
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
___________________________________________________________________________________________________
 
Niezwykle istotnym jest, by osoby pokrzywdzone niezwłocznie po zorientowaniu się, że padły ofiarą działalności oszustów, zgłosiły się do placówki bankowej, w której założyły konto w celu jego zablokowania i powiadomienie policji. Szybka reakcja w tym zakresie może zapobiec utracie pieniędzy. Ofiarami tego typu oszustwa padli mieszkańcy jednego ze śląskich miast i tylko dzięki szybkiej reakcji policjantów współpracujących z pracownikami banku, odzyskali część swoich środków.
 
Apelujemy do wszystkich osób, które w kręgu swoich najbliższych mają seniorów, by utrzymywały z nimi stały kontakt, a także by przestrzegali je przed działalnością oszustów, w tym o stosowanych przez nich metodach. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl