Wiele miast (351)

Sky Tronic najbardziej innowacyjnym start-upem w konkursie Start Jerusalem Competition 2017

 
Projekt start-up Politechniki Wrocławskiej Sky Tronic, zapewniający precyzyjny stabilny oraz bezpieczny lot bezzałogowymi statkami powietrznymi (BSP), tzw. dronami, zwyciężył w międzynarodowym konkursie Start Jerusalem Competition 2017, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne start-upy  związane z  branżami: Technology, WEB, Mobile i  ICT. 

Reklama
Sky Tronic, zwycięzca polskiej edycji konkursu Start Jerusalem Competition 2017 opracował innowacyjną technologię sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji. Dzięki nowej technologii sterowanie bezzałogowymi statkami powietrznymi staje się bardziej precyzyjne i bezpieczne nawet w trudnych warunkach pogodowych i terenowych.
 
Konkurs Start Jerusalem Competition 2017, skierowany do młodych firm technologicznych podzielony był na dwie części, podczas których wybranych zostało 10 finalistów. Pierwsza część, półfinał w Poznaniu skierowany był do startupów technologicznych założonych przez kobiety. We wrześniu br. podczas IX Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet w Poznaniu jury wyłoniło 3 najlepsze przedsiębiorczynie, które przeszły do finału konkursu, wśród których znalazła się spółka Sky Tronic, założona przez Justynę Gudaszewską. Do dalszego etapu finału w Warszawie zaproszone zostały technologiczne startupy z całej Polski, spośród których wyłonionych zostało 7 kolejnych startupów które weszły do finałowej dziesiątki.  W finałowej grupie, oprócz Sky Tronic na scenie zaprezentowały się następujące spółki: Aisens, Hector24 - Horse Smart Scan, HospiCare, Husarion,  KSK Developments, Meeting Application, Smart Technology Group, yosh.AI, Remote Mars Yard.

Na zdjęciu: Justyna Gudaszewska, członek Zarządu Sky Tronic i Ruth Cohen-Dar, Wiceambasador Izraela
    Werdykt jury konkursu o zwycięzcy konkursu ogłoszony został 23 października  2017 r. podczas Gali Finałowej, która odbyła się  w Minspace Hali Koszyki w Warszawie. Tytuł najbardziej innowacyjnego start-up 2017 roku uzyskała spółka Sky Tronic, która otrzymała nagrodę główną w postaci 5-dniowej wizyty studyjnej w Jerozolimie, jednym z wiodących ekosystemów innowacji technologicznych i funduszy venture capital na świecie.

Zwycięska spółka Sky Tronic, jako reprezentant Polski spotka się z czołowymi postaciami z branży technologii, weźmie udział w wizytach w siedzibach start-upów i hubów technologicznych w Jerozolimie.

Zespół zwycięskiego start-upu pojedzie do Izraela za kilka dni.
 
Międzynarodowy potencjał spółki technologicznej Sky Tronic został doceniony przez jury konkursu składającego się ze światowych ekspertów, m.in. z Centrum Stosunków Międzynarodowych, Elnet Poland, Mindspace, TDJ Pitango Ventures, Siemens, ThinkYank oraz Ambasady Izraela w Warszawie. - Cieszymy się z możliwości reprezentowania potencjału Polski na arenie międzynarodowej w Izraelu wśród najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych na świecie - komentuje Justyna Gudaszewska z Zarządu Sky Tronic. - Dziękujemy jury za docenienie i potwierdzenie naszej technologii, będącej efektem wieloletnich prac badawczo-rozwojowych na Politechnice Wrocławskiej i  trwających obecnie prac nad udoskonaleniem i komercjalizacją technologii w ramach spółki Sky Tronic. 
 
W konkursie Start Jerusalem Competition 2017 nagradzane są nowatorskie start-upy, które mają realny wpływ na tworzenie nowej ekonomii i przyczyniają się do budowania silnej i innowacyjnej gospodarki. Realizacja innowacyjnych, często odważnych i przełomowych projektów stanowi wzór do naśladowania dla wielu młodych przedsiębiorców i zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. - Nagroda stanowi dla nas duże wyróżnienie i jeszcze większą motywację do tego, aby pokazać Polsce i całemu światu, że nasza pionierska technologia sterowania i stabilizacji lotu dla dronów oparta na logice rozmytej zrewolucjonizuje branżę bezzałogowego lotnictwa – dodaje Justyna Gudaszewska. - Wierzymy, że nasza technologia ze względu na wyższą precyzję lotu będzie miała realny wpływ na produkcję nowej generacji bezzałogowych statków powietrznych, przeznaczonych dla służb ratowania życia i bezpieczeństwa publicznego takich, jak policja, straż pożarna, służby ratownictwa górskiego, umożliwiając stabilny lot dronów w trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie nie radzą sobie nawet załogowe helikoptery.
 
Konkurs organizowany jest przez Ambasadę Izraela w Polsce w partnerstwie z Mindspace, Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Wysokie Obcasy, Wyborcza.pl, Siemens Polska, Centrum Stosunków Międzynarodowych i ThinkTank.
 
Sky Tronic jest innowacyjną firmą z branży bezzałogowego lotnictwa, specjalizującą się w tworzeniu nowoczesnych technologii dla bezzałogowych statków powietrznych, w oparciu o pionierski system sterowania i stabilizacji lotu dla dronów, umożliwiający precyzyjny lot podczas silnego wiatru i przenoszenia ładunków, wykorzystujący autorskie algorytmy logiki rozmytej FLC (ang. Fuzzy Logic Controller). 
 
Więcej na stronie: www.skytronic.com.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl