Wiele miast (351)

Segmentowa brama garażowa – o czym pamiętać podczas zakupu?

 
Brama segmentowa sprawdzi się zarówno w małym, jak i większym garażu, a także tym przylegającym bezpośrednio do domu. Ze względu na wiele zalet model ten cieszy się dużą popularnością.

Aby jednak brama garażowa spełniała wszystkie nasze oczekiwania, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Reklama
Segmentowa brama garażowa – sposób otwierania

Bramy segmentowe składają się z paneli połączonych przegubowo. Podczas otwierania mogą unosić się do góry lub przesuwać na bok. Wybór sposobu otwierania ma znaczenie z kilku względów. Jednym z nich jest dostępna przestrzeń w garażu. Jeśli w budynku mamy do wykorzystania miejsce pod sufitem, doskonale sprawdzi się model otwierany do góry
– w ten sposób zarówno przed garażem, jak i w jego wnętrzu zyskamy więcej miejsca.

 
Brama garażowa otwierana na bok będzie z kolei lepszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy z różnych powodów nie można wykorzystać przestrzeni pod sufitem. Ten model zapewni też wygodne użytkowanie budynku, w którym nie ma dodatkowych drzwi bocznych – wówczas podczas wyprowadzania np. roweru bądź kosiarki nie trzeba będzie otwierać całego płaszcza bramy.
 
 
Brama garażowa z ociepleniem czy bez?

Segmentowe bramy garażowe mogą być ocieplane za pomocą specjalnych materiałów termoizolacyjnych. Przed utratą ciepła chronią dodatkowo uszczelki umieszczane pomiędzy panelami, a także po obu stronach płaszcza bramy i w jego górnej części. Model z dodatkowym ociepleniem to dobra propozycja do garażu znajdującego się bryle domu, bezpośrednio do niego przylegającego bądź ogrzewanego.

Wysokie parametry izolacyjności termicznej ograniczą straty ciepła i zapewnią większy komfort użytkowania budynku również w chłodniejsze dni. Brama garażowa bez ocieplenia sprawdzi się w wolnostojących budynkach nieogrzewanych.

 
 
Stalowa czy drewniana brama garażowa?

Segmentowe bramy garażowe najczęściej wykonywane są ze stali bądź z drewna. Bramy stalowe cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz trwałością. Modele pochodzące od sprawdzonych producentów są nie tylko ocynkowane, ale również pokrywane specjalną powłoką gruntującą. Zapewnia to skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie gwarantuje łatwe utrzymanie w czystości.
 
W budynkach drewnianych bądź domach z wykończeniem drewnianym lepiej prezentować się będzie brama garażowa wykonana z tego samego materiału. Wiele wzorów do wyboru pozwala dopasować ją do konkretnego projektu. Bramy segmentowe wykonane z litego drewna zapewniają dobrą izolację termiczną, jednak muszą być w odpowiedni sposób konserwowane, aby zachowały swój estetyczny wygląd przez długi czas.
 
 
Design dopasowany do budynku

Brama garażowa powinna nie tylko zapewniać odpowiednią termoizolację, ale też pasować
do elewacji domu czy garażu. Nowoczesne modele segmentowe wykonane ze stali mogą mieć dowolny kolor, co pozwala dopasować je do konkretnego projektu. Dostępne są także bramy z różnym wykończeniem dekoracyjnym – powierzchnia płaszcza może imitować drewno, kamień naturalny czy inne materiały. Również bramy drewniane oferowane są z różnym wykończeniem do wyboru, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 
 
Wysokiej jakości napęd

Segmentowe bramy garażowe wyposażane są standardowo w automatyczny napęd. Ponieważ mechanizm wysokiej jakości gwarantuje nie tylko wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, ale
też odpowiednią ochronę przed złodziejami, warto wybrać rozwiązanie jak najlepszej klasy. Nowoczesne napędy mogą być sterowane za pomocą nadajnika bądź specjalnej aplikacji
na smartfona – dzięki temu bramę możemy otworzyć nie wysiadając z samochodu, ale też
z dowolnego miejsca za pośrednictwem telefonu.

Dodatkowym zabezpieczeniem przed włamywaczami jest system ryglowania, działający automatycznie nawet w razie braku zasilania, który uniemożliwia podważenie bramy.
Wygodnym rozwiązaniem wpływającym na komfort użytkowania jest z kolei odczyt położenia bramy pozwalający w łatwy sposób sprawdzić czy jest ona zamknięta.

Więcej: Hormann.pl
Publikacja promocyjna

 
stat4u PortalPOLSKA.pl