Radom
Sceny biblijne, świąteczne kolędy i morskie opowieści w radomskim DPS Weterana Walki i Pracy

 
Świąteczny nastrój trwa w radomskim Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ulicy Wyścigowej. Seniorów odwiedziła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Długosza, wystawiając tradycyjne jasełka. 

Noworoczne spotkanie pokoleń zorganizowała Fundacja Uśmiech Puchatka.

Reklama
Młodzież z klasy 7c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu, na osiedlu Michałów z przejęciem przygotowała się do występu dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy. Zaprezentowali widowni, licznie zgromadzonej tradycyjne w naszej kulturze
    jasełka, przedstawiane od pokoleń. Młodzi wykonawcy wystąpili w scenkach biblijnych z artystyczną wizją cudu narodzin Chrystusa, a w drugiej części występu dużo miejsca poświęcili tematyce miłości wobec bliźnich.

- Potem młodzież i podopieczni DPS razem śpiewali tradycyjne kolędy – relacjonuje Marta Smal z Fundacji Uśmiech Puchatka, współorganizatorka wspólnego kolędowania seniorów i młodych uczniów szkoły podstawowej, wraz z Izabelą Lackowską, wychowawczynią klasy 7c.  - Udało się stworzyć miłą atmosferę i znaleźć wspólny kontakt z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w długich rozmowach o tym, jak wyglądały ich święta, gdy byli dziećmi i w czasach ich młodości.
 
Wiele osób zgromadziły niezwykłe opowieści Tytusa Przygrodzkiego, mieszkańca Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, emerytowanego marynarza pochodzącego z Kozienic. Odwiedził on niemal wszystkie państwa świata,
oprócz Kanady, przepłynął oceany i morza, więc opowieściom nie bylo końca. 

Wyraźnie zainteresowana młodzież dopytywała się o szczegóły oraz włączali się w rozmowę inni mieszkańcy, równie zaciekawieni. 
 

- Seniorzy, nasi mieszkańcy byli zachwyceni występem młodzieży ze szkoły podstawowej i tą miłą okazją do wspólnego śpiewania kolęd, jak i rozmowami, których tak bardzo potrzebują nasi podopieczni – podkreśla Agnieszka Zakonek,
   
pracownik kulturalno-oświatowy DPS. - Zaprosiliśmy tę młodzież na kolejne spotkania.

Reklama__________________________________________________________________________________________

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki

 
Zakupy spożywcze w Radomiu

www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 6-22) 799 - 017 - 561
 
do domów, biur, warsztatów itp.
 

Bezpłatnie przywozimy

_________________________________________________________________________________________________
 
   
- Także młodzi uczestnicy spotkania, uczennice i uczniowie chętnie
i z zapałem przygotowali się do wystawienia tych tradycyjnych jasełek w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy
 – dodaje Izabela Lackowska, wychowawczyni. – Od dawna współpracujemy z Martą Smal, prezes zarządu Fundacji Uśmiech Puchatka, która współorganizowała to świąteczne spotkanie pokoleń.
 
Wizytę młodzieży w DPS uwieńczyło wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a wcześniej uczestnicy wzajemnie składali sobie świąteczne życzenia, głównie życząc weteranom dużo zdrowia, szczęśliwych dni i radości na każdy dzień. Młodzież na pewno skorzysta z zaproszenia do dalszych spotkań.

 

(a)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl