Wiele miast (31)

Samochód może być śmiertelną pułapką...

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o osobach wymagających naszej opieki - dzieciach, niepełnosprawnych czy w zaawansowanym wieku. 

Reklama
W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich - nawet na chwilę - w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie albo porażenie słoneczne. Wystarczy zaledwie kilkanaście, a czasem tylko kilka minut w zamkniętym, przegrzanym samochodzie, żeby organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować. Aby uniknąć tragedii, policjanci apelują, zwłaszcza do dorosłych, od których może zależeć życie ich pociech. Takie postępowanie zagraża ich życiu.
 
Policjanci radzą także, by podczas podróży z dzieckiem, pozostawiać na tylnym siedzeniu coś, co dodatkowo zmusi nas do otwarcia tylnych drzwi, zanim opuścimy samochód. Małe dzieci i te, które zasną w czasie jazdy nie są w stanie przypomnieć nam o swojej obecności, dlatego za każdym razem sprawdzajmy, czy nie zostawiliśmy dziecka na tylnym siedzeniu.

Reklama__________________________________________________________________________________________

Zakupy w Mysłowicach
 
 
Tel. (w godz. 6-22) 530 - 639 - 395
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
___________________________________________________________________________________________________
 
Nie zapominajmy o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów. Pozostawienie czworonoga w samochodzie czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia. Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl