Rzeszów
Rzeszów miasto warte zamieszkania

Rzeszów to malownicze miasto, położone w południowo-wschodniej Polsce, będące stolicą województwa podkarpackiego. Jest prężnym ośrodkiem akademickim – swoją siedzibę mają tu trzy uczelnie wyższe. Jest też ważnym centrum gospodarczym i kulturalnym na mapie Polski.

Według prognoz analityków rynku nieruchomości Rzeszów będzie jednym z miast najchętniej zamieszkiwanym przez Polaków. Ma nawet konkurować z samą Warszawą! Co takie Rzeszów ma do zaoferowania? Sprawdź!

Reklama
Według danych z 2017 roku miasto zamieszkuje prawie 200 000 mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach znacząco ich przybędzie. Już teraz nie brakuje osób, które świadomie zrezygnowały z innych miast i przeprowadziły się do Rzeszowa.
 
Nic dziwnego – miasto może naprawdę oczarować. Nie ma tu wielkomiejskiego zgiełku, za to nie brakuje usług na wysokim poziomie. Bogata oferta sportowa, kulturalna i edukacyjna sprawia, że Rzeszów świetnie łączy zalety dużej aglomeracji z małomiasteczkowym klimatem.

   
Rynek jest centrum towarzyskim miasta
– bogata oferta gastronomiczna zachęca
do spędzania tu czasu w gronie przyjaciół. Dobrze rozwinięta baza hotelowa sprawia,
że chętnie zaglądają tu również turyści.
 
Ale to co najważniejsze z punktu widzenia mieszkańców – zarówno obecnych jak i przyszłych to sytuacja zawodowa. Okazuje się, że również w tej mierze Rzeszów nie pozostaje w tyle.
 
Bezrobocie jest tu niewielkie, a poziom średniego wynagrodzenia przekracza miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw na Podkarpaciu. Jest to więc duży plus, zwłaszcza dla młodych osób, dla których stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie jest bardzo istotne.
 
Drugim bardzo ważnym aspektem jest rynek nieruchomości. I to kolejna dziedzina, w której Rzeszów ma naprawdę sporo do zaoferowania. Rynek mieszkaniowy jest tu bardzo dynamiczny. Deweloperzy sukcesywnie gospodarują kolejne miejskie tereny, adaptując je pod budownictwo mieszkaniowe. Dzięki temu w Rzeszowie nie brakuje nowych inwestycji, a deweloperskie mieszkania Rzeszów cieszą się ogromną popularnością.
 
Nie dziwi więc fakt, że Rzeszów jest tak chętnie odwiedzanym miastem, a ci którzy już też tu byli postanowili zostać na dłużej.

(ac) 
stat4u PortalPOLSKA.pl