Wiele miast (374)
Ryanair startuje z Wrocławia do Warszawy

Wyjątkowo atrakcyjne połączenie z Wrocławia do Warszawy-Modlina – czas przelotu: 60 minut, bilet tańszy niż w pociągu.  Pierwszy samolot Ryanaira na trasie krajowej odleci z wrocławskiego lotniska w środę 2 kwietnia.

Reklama
Pierwszy rejs Ryanaira na trasie z Wrocławia do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin wystartuje w środę 2 kwietnia o godz. 17.55. To także pierwszy raz kiedy irlandzkie, tanie linie lotnicze uruchamiają połączenie krajowe z wrocławskiego lotniska.

- Ryanair najpierw pozytywnie zaskoczył decyzją o uruchomieniu lotów krajowych, a później niezwykle niskimi cenami, które przebiły nawet ofertę linii kolejowych i są konkurencyjne do jazdy samochodem czy autobusem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Po zainteresowaniu połączeniem z Warszawą-Modlinem widać, że pasażerowie czekali na te loty.

Ceny zaoferowane pasażerom przez Ryanaira są niezwykle konkurencyjne. Na stronie internetowej irlandzkiego przewoźnika bilety można nabyć już za 19 zł. W dodatku lot trwa zaledwie godzinę. To dużo taniej i zdecydowanie szybciej niż w przypadku przejazdu pociągiem czy samochodem. Przykładowo:
Express InterCity – czas przejazdu: 5 godz. 15 min., cena biletu: 134 zł*
InterRegio – czas przejazdu: 7 godz. 09 min., cena biletu:  61,90 zł*
TLK – czas przejazdu: 6 godz. 11 min., cena biletu: 65 zł*
Samochód – czas przejazdu: ok. 4 godz., cena paliwa: ok. 155 zł
Ryanair – czas lotu: ok. 1 godz., cena biletu: 19 zł*

- Pasażerowie mogą więc liczyć na oszczędność czasu, nerwów, a dodatkowo krótka podróż nie zdąży ich zmęczyć. Nowa oferta Ryanaira doskonale uzupełnienia siatkę połączeń wrocławskiego lotniska – mówi Dariusz Kuś.

Loty Ryanaira do Warszawy-Modlina będą  realizowane codziennie. Wylot z Wrocławia zaplanowany jest na godz. 17.55. Z kolei lot powrotny z Warszawy-Modlin przewidziany jest na godz. 21.45. W stolicy Dolnego Śląska jesteśmy o 22:40.

Irlandzki przewoźnik ogłosił również otwarcie kolejnego połączenia krajowego. W lipcu rozpocznie rejsy z Wrocławia do Gdańska.

Linie lotnicze Ryanair od lat intensywnie rozwijają się na wrocławskim lotnisku. W 2005 roku we Wrocławiu przewoźnik rozpoczął podbój polskiego nieba, uruchomiając swoje pierwsze połączenia do Londynu-Stansted. Przez lata rozbudowywał siatkę połączeń z Portu Lotniczego Wrocław. W 2012 roku uruchomił tutaj swoją pierwszą w Polsce bazę, w której na stałe zaczął stacjonować jeden samolot. Już rok później Ryanair postawił w bazie drugi samolot, otwierając kolejne połączenia. Decyzja o uruchomieniu stąd połączeń krajowych do Warszawy i Gdańska to kolejny, naturalny krok w tym rozwoju. W letniej siatce lotów Ryanaira na rok 2014 znalazło się 19 połączeń, w tym m.in. Kreta (Chania), Malta, Malaga, Alicante, Barcelona i Rzym.

* Ceny biletów na dzień 2 kwietnia 2014 r. wg taryfy przewoźników z dnia 28 marca 2014 r.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko szybko i komfortowo m.in. zarówno od strony Warszawy drogą  S8, od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 roku. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair, czy WizzAir, którzy posiadają we Wrocławiu swoje bazy operacyjne, a także linie czarterowe, wynajmowane przez tour operatorów do transportu klientów biur podróży. 11 marca Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal. Przepustowość wynosi ok. 4 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Aleksandra Palus, PR EXPERT
Fot. Maciej Lulko
stat4u PortalPOLSKA.pl