Wiele miast (351)

RoletyAlu - rolety, żaluzje, markizy, moskitiery – nie tylko latem

Przyszły jesienne, pochmurne dni, ale nawet w jesienne i zimowe dni jednak słońce zagląda do naszych mieszkań. Niski kąt padania promieni słonecznych o tej porze roku bywa uciążliwy, a w miesiącach letnich to już zdecydowanie często mamy dość zbyt silnego nasłonecznienia.
 
Przydają się rolety zewnętrzne lub wewnętrzne i inne zabezpieczenia okien i drzwi.

Reklama
Rolety w oknach spełniają funkcje dawnych okiennic. Nie tylko chronią przed nadmiernym nagrzewaniem mieszkania w lecie, ale także przed wichurami i zacinającym deszczem lub śniegiem w porze jesiennej i zimowej i przed mrozem i zimnym wiatrem. Tłumią także zewnętrzne hałasy.
 
Współcześnie stosowane rolety zewnętrzne mają zastosowanie w wielu rodzajach budynków.
Są to rolety służące jako ocieplenie budynków, rolety antywłamaniowe, nadstawne – montowane podczas wymiany stolarki okiennej, oraz wiele innych modeli. 
 
RoletyAlu to znany producent rolet - firma, która ma w ofercie: rolety zewnętrzne i wewnętrzne, bramy, kraty, moskitiery, markizy, żaluzje fasadowe, refleksole, pergole, a także okna i drzwi. Zapewnia także serwis i naprawę rolet i innych elementów.
 
 
Rolety zewnętrzne – dlaczego warto montować?
 
Montaż rolet zewnętrznych niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest możliwość swobodnego regulowania światła. Obecnie rolety zewnętrzne można obsługiwać zarówno manualnie, jak i elektrycznie, co z pewnością zapewnia wysoki komfort użytkowania. Kolejną, bardzo istotną funkcją, jaką spełniają rolety zewnętrzne, jest możliwość ochrony pomieszczenia przed wysoką lub niską temperaturą, panującą na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rozwiązania możemy zmniejszyć koszty zużycia energii. Natomiast rolety antywłamaniowe, szczególnie w połączeniu z alarmem i czujnikami ruchu, stanowią niezbędny element systemu zabezpieczającego dom przed wtargnięciem. 
 
Ponadto rolety zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla ochrony pomieszczenia przed hałasem. Ich zadaniem jest odbijanie dźwięków tak, aby nie przedostawały się do środka pomieszczenia. Dodatkowo, montując na oknach rolety zewnętrzne, możemy uchronić stolarkę okienną, przed bezpośrednim działaniem warunków atmosferycznych. 
 
Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii specjaliści RoletyAlu zapewniają wysoką jakość rolet oraz długotrwałe ich funkcjonowanie. Komfortowa obsługa rolet jest możliwa dzięki sterowaniu ręcznemu lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym.
 
Rolety zewnętrzne to bardzo praktyczne produkty, które:
 
- zabezpieczają przed nadmiernym hałasem,

- chronią prywatność, uniemożliwiają wgląd do mieszkania przez osoby niepożądane,

- zabezpieczają przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, chronią przed wiatrem i gradem,

- doskonale izolują termicznie, co obniża koszty ogrzewania, a latem zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok w domu,

- zapewniają skuteczną barierę antywłamaniową.

 
Przy dokonywaniu wyboru podczas zakupów w firmie RoletyAlu, koniecznie należy zwrócić uwagę na:
 
- etap, w którym będzie montowana roleta (etap budowy, etap remontu czy też etap modernizacji budynku),

- umiejscowienie skrzynki roletowej (na elewacji zewnętrznej czy też wewnątrz budynku),

- ulokowanie klapy rewizyjnej (niezbędny element przy serwisowaniu i konserwacji rolet).
 
 
ROLETY NATYNKOWE - do stosowania w nowo powstających obiektach oraz budynkach już istniejących.
 
Rolety natynkowe to idealne rozwiązanie, które bez problemu można zastosować w istniejących budynkach. Ich montaż nie musi ingerować w aktualny stan budynku, możemy to zrobić w każdej chwili. Rolety natynkowe można montować na elewacji oraz na ramach okiennych. Dla najlepszego efektu wizualnego producenci oferują trzy rodzaje skrzynek roletowych o różnych kształtach: okrągłe, półokrągłe i cięte pod kątem 45 stopni. Wybierając roletę adaptacyjną musimy liczyć się z tym, że skrzynka będzie zamontowana i widoczna na elewacji, dodatkowo brud może gromadzić się na jej powierzchni i otaczających elewacjach.
 
 
ROLETY PODTYNKOWE - do stosowania na etapie ocieplania budynków nowo powstających.
 
Rolety podtynkowe przeznaczone są przede wszystkim do stosowania w nowo budowanych budynkach. Jednak po niezbędnych zmianach w nadprożu produkty te można montować również w istniejących budynkach. Istotną kwestią jest to, jak zaplanować zastosowanie tego typu rozwiązania i jak go zainstalować na etapie projektowania budynku, co pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie tego typu systemu.

Rolety zewnętrzne w technologii podtynkowej zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie naruszają konstrukcji okna, drzwi czy nadproża, a tym samym nie wpływają na bilans energetyczny budynku. Ponadto produkty te idealnie wpasowują się w elewację i są jej integralną częścią. Kolejną zaletą rolet chowanych jest możliwość zastosowania moskitiery, która jednocześnie zapewnia ochronę przed insektami. Podobnie jak w przypadku systemów adaptacyjnych, kurtyna rolety podtynkowej może składać się z profili wypełnionych pianką poliuretanową.
 
 
ROLETY NADSTAWNE - montowane są wraz z oknem w nowo powstających budynkach lub też podczas wymiany stolarki okiennej na nową.
 
Rolety nadstawne, które można również nazwać roletami nasadkowymi lub nakładanami, montowane są tylko podczas budowy systemu lub wymiany stolarki okiennej. Skrzynka rolety umieszczana jest na ramie okna lub drzwi balkonowych. Prowadnice przykręca się do zewnętrznej części ramy okiennej, dopiero wtedy cały zestaw montuje się we wnęce okiennej. Oznacza to, że skrzynka rolety jest niewidoczna, a roleta wydaje się być częścią okna.
 
 
ROLETY NADPROŻOWE - system przeznaczony do nowo powstających obiektów - skrzynka jest montowana podczas wznoszenia ścian budynku.
 
W nowych budynkach zaleca się stosowanie okiennic nadprożowych. Rolety są w pełni zmontowane, dzięki czemu efekt wizualny spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Niewątpliwą zaletą systemu rolet nadprożowych jest również stabilność konstrukcji dzięki stalowemu wzmocnieniu i aluminiowym podporom tynkowym. Roleta nadprożowa znacznie zmniejsza zużycie energii na ogrzewanie i chłodzenie domu. Polecane są do domów energooszczędnych i pasywnych. Decyzję o zakupie rolety nadprożowej należy podjąć z wyprzedzeniem, najlepiej w trakcie realizacji projektu.
 
 
ROLETY ANTYWŁAMANIOWE - chronią mieszkańców i dobytek, wyposażenie mieszkania.
 
Rolety wewnętrzne to jeden z najbardziej popularnych produktów dostępnych na rynku, który pełni zarówno rolę zaciemniającą i jednocześnie dekorującą okno.
 
Rolety wewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością, są montowane do ściany, okna lub sufitu, idealne do zasłonięcia zarówno dużych, jak i też małych powierzchni. Dekorują i osłaniają przed promieniami słonecznymi w jednym. Rolety wewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy znudzili się już standardowymi przestarzałymi firanami i zasłonami okiennymi. Zapewniają ochronę przed słońcem i dekorują, przy jednoczesnym poczuciu komfortu. 
 

Kilka sprawdzonych rozwiązań rolet wewnętrznych:

 
Rolety w kasecie

Rolety wewnętrzne to ważny element dekoracyjny w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Starannie dobrane pozwalają regulować ilość wpadającego światła, zapewniając prywatność i komfortowy sen. W zależności od wybranego typu roletę można zamontować na ścianie, suficie lub ramie okiennej. Rolety są dobrym zamiennikiem tradycyjnych zasłon. Zapewniają doskonałą ochronę przed słońcem oraz nadają pomieszczeniu szyku i elegancji. Różnorodne opcje tkanin i bogata kolorystyka pozwalają dopasować rolety do każdego stylu sypialni, kuchni, biura, sypialni czy pokoju dziecięcego.
 
Wbudowana kaseta chroni materiał przed kurzem i brudem, a boczne prowadnice zapewniają dopasowanie rolety do okna. Rolety w kasecie to idealne rozwiązanie dla osób ceniących funkcjonalność, estetykę i wysoką jakość wykonania. W salonie, kuchni i jadalni rolety wykonane z jasnej tkaniny mogą rozpraszać światło i ograniczają nagrzewanie pomieszczenia. Tkanina zaciemniająca doskonale nadaje się do sypialni, zapewniając wysoki komfort spania.
 
 
 
Rolety bez kasety

Najpopularniejszym rodzajem rolet są rolety materiałowe tzw. mini rolety. Różnorodność kolorów i tkanin sprawia, że ​​rolety materiałowe łatwo dostosować do indywidualnych wymagań. Ich niewątpliwą zaletą jest stosunek jakości do ceny. Ich konstrukcja jest bardzo prosta i umożliwia nieinwazyjny montaż. Montowane są bezpośrednio na ramie okiennej. Posiadają mechanizm samoblokujący oraz łańcuszek sterujący i mogą być montowane po lewej lub prawej stronie rolety. Można w nim zastosować prowadnice żyłkowe.
 
 
 
Rolety dzień / noc

Rolety dzień/noc są dwuwarstwowe, wykonane z tkaniny, składającej się z naprzemiennych pasów zaciemniających i tkanin transparentnych. Niewielki ruch rolety pozwala szybko dostosować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Mogą być wyposażone w prowadnice żyłkowe. Ten rodzaj rolet doskonale nadaje się do wszystkich rodzajów pomieszczeń, od sypialni, biur po salony. Prosta konstrukcja i forma rolet sprawiają, że doskonale wkomponowują się one w każdą aranżację wnętrza.
 
 
 
Plisy

Plisy okienne mają kształt harmonijki i rozciągają się na całej długości okna. Ten rodzaj osłony doskonale sprawdzą się w salonie, kuchni, gabinecie czy pokoju dziecięcym. Plisy wykonane z materiałów zaciemniających są idealne do sypialni lub pokoi gościnnych. Wyposażone są w mechanizm samoblokujący do dowolnej regulacji wysokości i można je zwijać od dołu i od góry okna. Plisy w nowoczesnej dekoracji wnętrz coraz skuteczniej zastępują tradycyjne rolety i zazdrostki. Dużą zaletą plis jest to, że można je montować na oknach o niestandardowych kształtach. Doskonale nadają się także do okien dachowych.
 
Rolety do okien dachowych

Pomieszczenia na poddaszu również wymagają ochrony przed słońcem. Ze względu na duże nachylenie okien dachowych rolety stosowane do tradycyjnych okien nie zapewniają odpowiedniej ochrony. Rolety okien dachowych są wyposażone w prowadnice, które utrzymują je w stałej pozycji, aby zapewnić szczelne przyleganie do szyby. Ich wielkość ściśle pasuje do wielkości i modelu okien dachowych. Rolety dachowe zwiększają komfort cieplny na poddaszu. Latem obniżają temperaturę, a zimą zapobiegają utracie ciepła. Różnorodność kolorów i tkanin pozwala wybrać materiały odpowiednie do użytku wewnętrznego i stylu.
 
Szczególnie atrakcyjną ofertą serwisu montażowego RoletyAlu jest szybkość wykonywania zleceń. W expresowych terminach realizacji wykonanie i montaż jest możliwe w ciągu zaledwie 1-2 dni. 

 
 
 Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl