Wiele miast (351)

Rolety zewnętrzne – by żyło się lepiej i bezpieczniej


Rolety zewnętrzne to powszechnie znany sposób ochrony domu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz, wiatr oraz śnieg.

Niewątpliwą zaletą tych rolet jest pozytywny wpływ na termoizolację budynku – przeciwdziałanie zbytniemu nagrzewaniu się budynku w sezonie letnim oraz zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku w sezonie jesienno-zimowym. Dodatkowo pełnią również funkcję antywłamaniową i chronią okna przed aktami wandalizmu.

Reklama
Rolety zewnętrzne świetnym termoizolatorem budynku
 
Sezon zimowy to idealny czas na sprawdzenie szczelności okien w budynku. To właśnie głównie okna odpowiadają za utratę ciepła, co skutkuje wzrostem opłat za ogrzewanie. Opuszczenie rolety zewnętrznej doprowadzi do powstania między nią a oknem wolnej przestrzeni, będącej swego rodzaju izolatorem ciepła.

Latem zaś zasunięta roleta ochroni okna przed nadmiernym nagrzewaniem się, nie umożliwiając dotarcie promieni słonecznych. Możliwe jest to dzięki odpowiedniej konstrukcji rolety zewnętrznej, jej budowie z wysokiej jakości blachy aluminiowej oraz wypełnieniu z pianki poliuretanowej. Dodatkowo, kolorystykę rolet zewnętrznych można łatwo dopasować do koloru fasad budynku, dzięki bogatej palecie wzorników.

 
 
Jak dbać o rolety zewnętrzne zimą?

   
Zima to czas szczególnie niełaskawy dla wszystkich urządzeń znajdujących się na zewnątrz budynku. Duża wilgotność powietrza, niskie temperatury nie są i nie mogą być naszym sprzymierzeńcem. Warto oczywiście dbać o rolety przez cały rok, wówczas łatwiej zniosą zimowe warunki.

Należy dokładnie oczyszczać powierzchnię rolet z pyłków i zabrudzeń, by nie trafiły do mechanizmu rolety. Po oczyszczeniu rolety z widocznych zabrudzeń za pomocą szmatki lub odkurzacza, można przystąpić do pielęgnacji na mokro. W tym celu używa się delikatnych detergentów, takich jak mydło czy płyn do 
naczyń, oraz miękkiej ściereczki. Łatwo niestety o uszkodzenie rolety przez stosowanie zbyt radykalnych metod, na przykład używanie płynów wybielających lub środków ścierających. Zimą szczególnie należy pamiętać o systematycznym usuwaniu śniegu, a także ewentualnie lodu z mechanizmu rolety. Nie należy usuwać lodu za wszelką cenę, łatwo wówczas o uszkodzenie mechanizmu, najlepiej w tym przypadku roztopić zalegający lód za pomocą specjalnych płynów rozmrażających (stosowanych powszechnie do rozmrażania zamków w samochodach).
 
 
Rolety zewnętrzne – tradycyjne czy antywłamaniowe?

Rolety zewnętrzne to niewątpliwie świetne rozwiązanie w budynkach mieszkalnych. Można mówić o ich trzech głównych funkcjach, zaciemniającej, termoizolacyjnej, antywłamaniowej. I tu właśnie wkrada się nowy typ rolet, które spełniają dodatkowo funkcję zabezpieczającą dom przed ewentualnym włamaniem lub rozbojem.

Rolety antywłamaniowe, bo o nich mowa, wyglądem na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od tradycyjnych, jednak są znacznie masywniejsze w swej budowie. Pianka poliuretanowa zastąpiona została twardą żywicą poliestrową, co znacząco wpłynęło na solidność wykonania tych rolet. Szereg opatentowanych zabezpieczeń użytych do budowy rolet antywłamaniowych pozwala domownikom spać spokojnie i tym samym wpływa na ich jakość życia.
 
Szeroki wybór wysokojakościowych rolet zewnętrznych oferuje sklep Solaro 
stat4u PortalPOLSKA.pl