Wiele miast (351)

Rekuperacja – koszt wprowadzenia systemu do domu


Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja to rozwiązanie coraz częściej wprowadzane do nowoczesnych domów. Pozwala oszczędzać na ogrzewaniu i minimalizować straty ciepła.

Ile będzie kosztowało zainstalowanie systemu w domu? 

Reklama
Zasada działania wentylacji mechanicznej opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator. Zaawansowany system umożliwia regulowanie przepływu powietrza nawiewanego, a także jego usuwanie z pomieszczeń.  
 
 
Ile kosztuje rekuperacja? 
 
Rekuperację do Twojego domu może wprowadzić tylko profesjonalna ekipa budowlano-remontowa. Nie zrobi tego zwykły fachowiec, który buduje domy. Potrzeba odpowiedniej wiedzy, aby rozprowadzić po domu kanały wentylacyjne, które będą właściwie działały. 

    Dlatego trzeba liczyć się ze zwiększonymi kosztami związanymi z poszukiwaniem odpowiedniej ekipy.  

Jeżeli skorzystamy z usług profesjonalnej firmy, rekuperacja będzie działał tak, jak należy.

Nigdy nie decyduj się na z pozoru atrakcyjne oferty, mocno różniące się pod względem cen od profesjonalnych firm. Zawsze jest w tym haczyk. Zazwyczaj jest to związane z niedopuszczalnie gorszą jakością świadczonych usług.
 

Korzystanie z rekuperacji – koszty
 
Samo zainstalowanie rekuperacji to nie jedyny wydatek, na jaki należy przygotować się wprowadzając ten system do swojego domu. Trzeba pamiętać, że korzystanie z wentylacji grawitacyjnej jest darmowe. Natomiast z wentylacji mechanicznej już nie do końca. Rekuperator napędzany jest energią elektryczną, co wiąże się z podwyższeniem rachunków. Jednak będzie to niewielka różnica, ponieważ większość systemów jest energooszczędnych. Jeżeli rekuperator zostanie właściwie zainstalowany, do swojego działania będzie potrzebował około 10 W. Oznacza to, że dziennie korzystanie z takiego systemu będzie nas kosztowało około 39 groszy.  
 
Oczywiście to nie jedyne koszty ponoszone przy rekuperacji. Trzeba doliczyć coroczny serwis urządzenia, a także koszt zakupu filtrów i ich wymianę. Nie należy o tym zapominać. Tylko wtedy korzystanie z rekuperacji będzie miało sens i będzie przynosiło spodziewane rezultaty.
 
 
Artykuł opracowali specjaliści od rekuperacji - https://remont.biz.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl