Wrocław
Rekrutacja 2016 do wrocławskich przedszkoli

7 marca rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. Rodzice mają 2 tygodnie (do 21 marca, do godz. 14:00), by wybrać placówkę, wypełnić elektroniczny wniosek, a później wydrukować go i zanieść do przedszkola pierwszego wyboru. Rodzice 6-latków mogą również rekrutować dzieci do zerówek przyszkolnych. 

Reklama
Do rekrutacji do przedszkoli mogą przystąpić dzieci w wieku 3 (ur. w 2013 r.) i 4 lat (ur. w 2012 r.), które jeszcze nie korzystają z usług żadnego z przedszkoli lub chcą zmienić dotychczasową placówkę. Rodzice 5 i 6-latków mogą rekrutować dzieci do zerówek przyszkolnych. Rekrutacja trwa 2 tygodnie, czas rejestracji do elektronicznego naboru nie ma znaczenia.
 
- Zwykle w pierwsze dni rekrutacji obserwujemy bardzo dużą liczbę wejść na portal z formularzem rekrutacji, co czasem powoduje zwalnianie i zawieszanie się  strony. Dlatego też zachęcamy rodziców, aby nie rekrutowali się na samym początku ani też nie zostawiali zapisów na ostatni dzień, ale korzystali ze strony w pozostałych dniach - mówi Anna Bytońska z biura prasowego urzędu miejskiego. I podkreśla, że kolejność zapisów nie ma absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ liczą się punkty uzyskane na podstawie kryteriów rekrutacyjnych.
 
W elektronicznym wniosku można wybrać maksymalnie 3 placówki, przy czym na pierwszym miejscu należy zaznaczyć tę, która z punktu widzenia rodzica/opiekuna dziecka jest najważniejsza. Jest to placówka I wyboru. W elektronicznym wniosku trzeba zaznaczyć poszczególne rubryki i wydrukować wniosek, który następnie zanosimy do przedszkola I wyboru wraz z dodatkowymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie poszczególnych kryteriów. Nowością są dodatkowe punkty dla dzieci, które wcześniej uczęszczały do żłobka.
 
Jak co roku, w przypadku pytań i wątpliwości, można dzwonić pod numer informacyjny Urzędu Miejskiego we Wrocławiu 717777777.
 
Równolegle z rekrutacją do przedszkoli będzie trwała rekrutacja do przyszkolnych zerówek. Tutaj można rekrutować 5 i 6 latki. Rekrutacja przebiega na identycznych zasadach jak zapisy do przedszkoli. Pełna oferta placówek dostępna jest na stronie: www.edu.wroclaw.pl
 
Wyniki rekrutacji będą znane 19 kwietnia, natomiast cały proces rekrutacji zakończy się w sierpniu.
 
Czy wystarczy miejsc? Od tego roku zniesiono obowiązek szkolny dla 6-latków, które albo mogą kontynuować zajęcia w przedszkolu/zerówce lub rozpocząć naukę w szkole, w klasie pierwszej lub szkolnej zerówce. Rodzice sześciolatków do końca sierpnia mogą podejmować decyzję, czy wysłać dziecko do szkoły, czy też zostawić je w przedszkolu, więc do końca sierpnia nie będzie dokładnie wiadomo, jak wiele dzieci sześcioletnich pójdzie do szkół i jak wiele miejsc w przedszkolach zostanie przez nie uwolnionych. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl