Wiele miast (374)
Ratownicy z Polski i Kanady startują w Międzynarodowych Zawodów Zastępów Ratowniczych

Ratownicy KGHM Polska Miedź oraz KGHM International biorą udział w IX Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w Katowicach. Przez ostatnie kilka dni, mimo rywalizacji podczas zawodów, oba zespoły wspólnie trenowały zadania przewidziane przez regulamin zawodów. W ćwiczeniach ważniejsze od rywalizacji jest współdziałanie.

Reklama
Zawody ratowników, które rozgrywane są w Katowicach, polegają na przeprowadzeniu symulowanych działań ratowniczych oraz sprawdzeniu technicznych umiejętności ratowników w zakresie obsługi sprzętu ratowniczego, aparatów powietrznych, sprzętu pomiarowego jak również udzielania pomocy przedmedycznej.

- Przygotowania do zawodów polegają na wymianie doświadczeń, przeniesieniu procedur, odmiennych przepisów dotyczących prowadzenia akcji ratowniczych w różnych krajach, Jest to znakomita okazja do integracji, a szczególnie pokazania kolegom z KGHM International naszego kraju. Teraz po wspólnych przygotowaniach ich wiedza dotycząca KGHM i naszego kraju jest o wiele większa – powiedział Piotr Walczak, dyrektor JRGH.