Zielona Góra
Przewoził nielegalny tytoń

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 25 lutego br. mężczyznę, który przewoził w bagażniku samochodu ponad 31 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Strata Skarbu Państwa to ponad 26 tys. złotych. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o dozorze policyjnym dla mężczyzny oraz zabezpieczeniu majątkowym w wysokości 4 tys. złotych.

Reklama
Patrol policji z KMP w Zielonej Górze 25 lutego br. na ul. Batorego zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Peugeot 307. W bagażniku pojazdu było ponad 31 kg tytoniu zapakowanego w foliowe worki i kartony. Tytoń nie posiadał polskich znaków akcyzy. Kierujący samochodem 34-letni zielonogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zielonogórskiej KMP postawili mężczyźnie zarzut przewożenia nielegalnego tytoniu. Wartość rynkowa zabezpieczonego tytoniu to ponad 13 tys. złotych. Sprzedaż takiej ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy spowodowała stratę Skarbu Państwa w wysokości ponad 26 tys. złotych.

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w wysokości 4 tys. złotych.

Polski kodeks karny skarbowy za przewożenie nielegalnego tytoniu przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. (jkd)

stat4u PortalPOLSKA.pl