Legionowo
Postępowanie w sprawie nielegalnego nadawania programu przez Radio Hobb

Prokuratura Rejonowa w Legionowie wszczęła postępowanie w sprawie nielegalnego nadawania programu przez Radio Hobby. Rozgłośnia w lipcu ostatecznie utraciła koncesję, ale w dalszym ciągu nadaje swój program.

Reklama

 Prokuratura Rejonowa w Legionowie  wszczęła postępowanie w sprawie nielegalnego nadawania programu przez legionowskie Radio Hobby. Postępowanie jest prowadzone z art. 52 ust. 1 Ustawy o Radiofonii i Telewizji, który mówi: „ Kto rozpowszechnia program radiowy lub telewizyjny bez koncesji podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Postępowanie w sprawie, na zlecenie prokuratury, prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.
 

Reklama______________________________________________________________

Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 

___________________________________________________________________

 

Przypomnijmy, że w dniu 5 lipca 2016 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podtrzymała swoją decyzję odbierającą Radiu Hobby koncesję na nadawanie programu. Jest to decyzja ostateczna i ewentualne odwołanie się od niej przez nadawcę do sądu nie wstrzymuje jej wykonania. Ostateczna decyzja uprawomocniła się – zgodnie z informacjami przekazanymi naszej redakcji przez KRRiT – w dniu 5 sierpnia. Uprawomocnienie nastąpiło „z urzędu”, bowiem do tego czasu nadawca jej nie odebrał z poczty. W ubiegłym tygodniu KRRiT przekazała również do Urzędu Komunikacji Elektronicznej informację o ostatecznym odebraniu koncesji. Było to konieczne, bowiem nadawca utracił prawo do korzystania z częstotliwości oraz urządzenia nadawczego. Ponieważ w dalszym ciągu radio nadaje swój program musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi, w tym z interwencją mającą na celu przymusowe wyłącznie nadajnika.

stat4u PortalPOLSKA.pl