Wiele miast (380)

Ponad pół tysiąca wystawców i ponad dwieście tysięcy menadżerów na kolejnych targach HO.RE.CA. 2016 w Grecji

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Grecji dniach 12-15 lutego 2016 roku w centrum wystawienniczym Metropolitan Expo w Atenach zorganizował stoisko informacyjne podczas Międzynarodowych Targów HO.RE.CA. 2016.

Jednym z wystawców była znana agencja handlowa Eurotrader321.pl, która prowadzi promocję zagraniczną coraz liczniejszych polskich firm torujących sobie drogę na międzynarodowe rynki zbytu.

Reklama
Targi  w centrum wystawienniczym Metropolitan Expo w Atenach zorganizowane w ramach Międzynarodowych Targów HO.RE.CA. 2016 przyciągnęły licznych przedsiębiorców i handlowców asortymentu Ho.Re.Ca. i zdecydowanie były one największym wydarzeniem wystawienniczym obejmującym cały zakres hotelarstwa i gastronomii. Eksponowane były artykuły spożywcze, napoje, a także wyposażenie dla kawiarni, restauracji, hoteli. 

Zgromadziły ponad 550 wystawców i około 210 tys. odwiedzających.

Szczególnie interesujący jest fakt, że frekwencja wzrosła o 43 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Tak duża liczba wystawców i zwiedzających, wysoka estetyka ekspozycji, interaktywnych i edukacyjnych imprez równoległych, jak również ilość umów handlowych zawartych w czasie trwania targów, po raz kolejny udowodniły, że HO.RE.CA. jest nie tylko instytucją 
   
wystawienniczą dla sektora turystyki i gastronomii, ale również jest forum ogniskującym zainteresowanie całego przemysłu hotelarskiego i przemysłu gastronomicznego w Grecji.

Grecka wiceminister Turystyki, Elena Kountoura zainaugurowała już jedenastą edycję HoReCa, z udziałem Ministra Gospodarki, Rozwoju i Turystyki, George'a Stathakisa oraz Prezesa Izby Przemysłowo - Handlowej w Atenach K. Michalosa. Jednocześnie odbywało się wiele imprez towarzyszących - prezentacje, pokazy i konkursy gastronomiczne.
 
Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zajmował stoisko numer C 27 w pawilonie 4.  - Na naszym stoisku agencji Eurotrader321 eksponowane były oferty takich

    polskich firm, jak kawa Woseba i Eurojumper Bartosz Buzdygan – informuje Agnieszka Walkowska-Thomsen, dyrektor eksportu agencji Eurotrader

Pod egidą Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach, gościła rekordowa pod względem ilości misja reprezentująca ponad trzydzieści polskich firm: Mega Group Sp. z o.o., Zakłady Mięsne „Łmeat – Łuków S.A., P.P.H.U. Karol, Bagora Barbara Jarosz, Wilbo S.A., La Casa Grande, CD S.A., EuroSofa S.A., SM Mlekovita, Kekbel-Max Sp. z o.o, Limitless s.c. /Green-Tex, Planthouse Sp. z o.o.,Tarczyński S.A., P.P.U.H ,,Mark’s” Sp. z o.o., ZPC „Nord” Sp. z o.o., „Sante” A. Kowalski Sp.J., Grupa BGK Sp. z o.o., V. Laboratories, Dax Cosmetics, Tago Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tadeusz Gołębiewski, Horizon Firma Transportowa, PPH Artlex G. i A. Jagielscy, In-Pol-Ex Adrian Norbert Nowierski, Przedsiębiorstwo produkcyjno handlowe ubój i przetwórstwo indyka Joanna Giżewska-Chrząszcz, BMB Sp. z o.o., Solida Sp. z o.o., Clean BacterSp. Zo.o, Figotrans 1 Ilias Pliatsikas SpJ, Przedsiębiorstwo Usługowe Bartosik Piotr Certus, PPH Wera Sp.j., Wosana S.A.; Run Chłodnia we Włoclawku sp. z o.o.; IBI S.A., Ailleron S.A, Union Chocolate Sp. z o.o., Kaskat LTD.

Materiały promocyjne promowane na stoisku WPHI Ateny przesłały firmy: Lestello, Polmlek Sp. z o.o., Białuty Sp. z o.o. Z przedstawicielami polskich przedsiębiorców spotkała się Anna Barbarzak, Ambasador RP w Grecji. Oferty polskich firm cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podczas targów zorganizowano wiele spotkań biznesowych. Polskie stoisko odwiedzili przedstawiciele organizatorów, samorządu gospodarczego, mediów, społeczności polonijnej oraz greckich firm wielu branż. Greccy przedsiębiorcy wykazywali duże zainteresowanie polską ofertą. Relacja ze stoiska informacyjnego WPHI Ateny oraz wywiad z pracownikami i przedsiębiorcami ukazał się w głównym wydaniu cieszącej się z największej oglądalności ogólnogreckiej stacji telewizyjnej Ant1.
 
W ramach programu dla uczestniczących w misji polskich przedsiębiorców zorganizowano dziesiątki spotkań B2B, wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach greckich, prezentacji oraz seminarium informacyjne w siedzibie WPHI Ateny, poświęcone możliwościom i uwarunkowaniom współpracy z partnerami greckimi. Polskie firmy spotkały się m.in. z przedstawicielami greckich sieci handlowych, supermarketów i hurtowni oraz dystrybutorami. Nawiązano liczne, bardzo obiecujące kontakty handlowe.
 
(ac)
, źródłogreece.trade.gov.pl  stat4u PortalPOLSKA.pl