Wiele miast (20)

Policyjne działania na drogach "Sierpniowy weekend"

12 sierpnia kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczęli działania pod kryptonimem "Sierpniowy weekend".  Akcja potrwa 3 dni, tj. do 15 sierpnia. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Reklama
Długi sierpniowy weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Już od 12 sierpnia kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania na drogach województwa, które potrwają do 15 sierpnia. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. "Sierpniowy weekend" charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też na drogach spodziewać należy się większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogi wyjadą także policjanci na motocyklach.
 
Policjanci będą:
- reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
- ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,
- sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe,
- kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
- zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.                                 
 
Zakazy w ruchu drogowym w dniu 15 sierpnia w godz. od 8:00 do 22:00 
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dn.  31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2013 r., poz. 839 z późn. zm.): "wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 t, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju". (jkd)


 
stat4u PortalPOLSKA.pl