Starogard Gdański
Pola Nadziei zakwitną w mieście

Na wiosnę 2018 r. w Starogardzie Gdańskim na rondach, rabatkach, skwerkach i trawnikach zakwitną żonkile - kwiaty nadziei i odrodzenia. 

Reklama
Zostaną posadzone w dniach 9-11 października przez władze samorządowe, uczniów szkół podstawowych, przedszkolaki, mieszkańców naszego miasta oraz przedstawicieli wielu instytucji i organizacji z całego powiatu, którzy włączyli się do akcji Pola Nadziei. Od 19 lat żonkil jest symbolem tej akcji. Jej celem jest promowanie działalności hospicjów.
 
Jedną z takich akcji, które nie tylko promują ideę działania hospicjów, ale również integrują środowiska angażujące się w tę działalność są - znane w Polsce od 19 lat - Pola Nadziei. Przedsięwzięcie ma służyć wszystkim mieszkańcom powiatu, dlatego w podejmowane inicjatywy zaangażowali się przedstawiciele wielu środowisk, m.in. organizacji pozarządowych, biznesu, Kościoła jak i placówek medycznych. 
 
Jest to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, który służy niesieniu pomocy nieuleczalnie chorym na raka. Symbolem Pól Nadziei jest żonkil, który w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie - odrodzenie. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie - stałą metamorfozę.

Reklama________________________________________________________________________________________

Zakupy 
w Starogardzie Gdańskim

 
 
Tel. (w godz. 6-22) 793 - 793 - 785
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_________________________________________________________________________________________________
 
Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Można Inaczej, które min. wystąpiło o nadanie rondu na skrzyżowaniu ulic Zblewskiej i Wiejskiej imienia "Pół Nadziei", na wiosnę 2018 r. również w naszym mieście zakwitną żonkile. W dniach 9-11 października uczestnicy obsadzą rabatki, mniejsze lub większe ogródki przy placówkach oraz dwa ronda: rondo im. Kazimierza Deyny oraz nowo nazwane rondo Pól Nadziei. W ramach akcji odbędą się też prelekcje, szkolenie dla młodzieży, pomoc w organizacji grup charytatywnych w szkołach oraz konkursy. Wiosna będzie czasem finałowych działań - kwest, festynów i innych aktywności na rzecz starogardzkiego hospicjum.
 
Sadzenie żonkili na rondzie Pól Nadziei zaplanowane jest 10 października, o godz. 17:00, a na rondzie im. Kazimierza Deyny, o godz. 17:30. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl