Wiele miast (351)

Podkłady dla psa - zadbaj o czystość w swoim mieszkaniu

Częste spacery, gdy opiekujemy się psem – to zasada numer jeden. Dla zdrowia własnego i dla komfortu czworonożnego podopiecznego, który musi się wyhasać, ale też dać ujście swoim potrzebom fizjologicznym.

Psy starsze wiekiem i już przyuczone, radzą sobie z potrzebami fizjologicznymi nawet nieźle. Gdy ich opiekun przestrzega stałych godzin spacerów, to fizjologia psa dostosowuje się do tego codziennego rytuału.

Reklama
Trudniej jednak jest zapanować nad fizjologią szczeniąt, które jeszcze nie są przyuczone do “trzymania się zasad”, a także ich fizjologia, za względu na wiek szczenięcy zmusza ich do częstego wypróżniania. Co do zasady opiekun psa szczeniaka nie jest w stanie zdążyć nawet dojść do drzwi z zaproszeniem do wybiegania się, a psiak już zanieczyszcza nam mieszkanie, niepowstrzymanie, co się zabawnie zrymowało, ale nie są to sytuacje do śmiechu.  
 
Zaradzić jednak im można i trzeba – umieszczając najpierw w kilku miejscach specjalne podkłady dla psa. Dzięki temu szczeniak w wielu miejscach bez szkody dla nas, opiekunów może dać upust potrzebom fizjologicznym. Obserwujemy jednak jego preferencje i po krótkim okresie użycia kilku podkładów, wybieramy najbardziej odpowiednie miejsce i tam na stałe umieszczamy podkłady dla psa, oczywiście systematycznie wymieniając je na nowe. 

    Znajomość psich obyczajów skutecznie pomoże nam w zapanowaniu nad zwierzęciem i w zachowaniu czystości i porządku w mieszkaniu.

Otóż, sprawa jest prosta – psy mają instynktowny opór przed załatwianiem się w miejscu, w którym śpią. Szukają kącika na uboczu. Łatwo tę skłonność wykorzystać i tak zorganizować legowisko dla szczeniaka, aby podpowiedzieć mu dobre miejsce, odpowiednio wymoszczone – do spania i znaleźć mu propozycje kącika do uwolnienia się od potrzeb fizjologicznych. Tam rozkładamy 
podkłady dla psa.  
 
Dawniej radzono sobie, podkładając zwykłe gazety, ale... ojej... mamy XXI wiek i nowoczesne technologie. Przecież gazety nie chłoną cieczy w sposób zabezpieczający podłogi, czyli po prostu, pod zwykłymi gazetami szybko tworzyły się katastrofalne dla każdego parkietu plamy, a w warunkach innego podłoża tworzyły się miejsca narastania pleśni. No i zapach był fatalny, od pierwszego użycia tak prymitywnego zastosowania gazet.
 
Na szczęście obecnie mamy nowoczesne rozwiązania, specjalnie przystosowane materiały, skutecznie chłonące wilgoć i równie skutecznie neutralizujące efekty zapachowe oraz oczywiście takie podkłady dla psów nie przepuszczają wilgoci – do łatwego zakupienia w znanym specjalistycznym sklepie internetowym www.om.sklep.pl  
 
Specjaliści tresury psów absolutnie odradzają stary, zupełnie nieskuteczny i prymitywny “sposób” na oduczenie psa sikania, gdzie popadnie, który dawniej polegał na wypapraniu pyska psa w jego odchodach, aby mu to miejsce zohydzić. Ale pies nie rozumie tej idei, wydaje mu się, że opiekun wymaga od niego... zjedzenia tych odchodów, a tego my przecież absolutnie nie chcemy. To nieskuteczna strategia przyuczania psa do higienicznych zachowań.
 
Rozkładamy podkłady dla psa w kilku miejscach i obserwujemy jego preferencje, a gdy załatwia się w miejscu, które naszym zdaniem jest najbardziej odpowiednie, tam chwalimy go za tę czynność, wykonaną właśnie tam, gdzie my chcemy, aby była zrealizowana na odpowiednio usytuowanym podkładzie i w miejscu przez nas preferowanym.  
 
Nie należy karcić psa, ani tym bardziej straszyć zamiarem bicia, nawet udawanym, a tylko chwalić i nagradzać psa pieszczotami, gdy zastosuje się do naszych preferencji użycia podkładów dla psa w odpowiednim do tego miejscu. Nagrody utrwalą zachowania psa, o jakie nam chodzi. A podkłady dla psa są tak opracowane i z użyciem odpowiednich materiałów, aby zachęcały do ich użycia, zgodnie z przeznaczeniem. 

 

Publikacja promocyjna
stat4u PortalPOLSKA.pl