Wiele miast (351)

Podejrzewany o współpracę z obcym wywiadem

W środę Żandarmeria Wojskowa poinformowała o prowadzonych poszukiwaniach porucznika Piotra Capały, za którym wydano list gończy. Mężczyzna jest podejrzewany o współpracę z obcym wywiadem, konkretnie szpiegostwo na rzecz Rosji.

Oficer służył wcześniej w 36. Pułku Lotnictwa Transportowego, odpowiedzialnym za loty krajowe i zagraniczne najważniejszych osób w państwie. Znał m.in. szczegóły organizacji i zabezpieczania lotów prezydenta i innych ważnych osób. W 2014 roku zaczął być rozpracowywany przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, której agenci następnie zatrzymali go na gorącym uczynku przekazywania dokumentów dla wywiadu rosyjskiego.

Reklama
Jest to pierwsza tego typu sytuacja w naszym kraju. Zazwyczaj wojskowe sprawy, zwłaszcza dotyczące tego typu sytuacji są skrzętnie ukrywane. Tym razem jednak, głównie ze względu na brak jakichkolwiek wyników poszukiwań, postanowiono zwrócić się o pomoc do społeczeństwa. Choć wojsko nie chce  podać szczegółowych informacji dotyczących tej sprawy, zasłaniając się jej ściśle tajnym charakterem, bez problemu można ustalić, za co odpowiada porucznik.

Reklama____________________________________________________________
Zakupy we Włodawie
    
 
Tel. (w godz. 7-22) 535 - 145 - 015
 

do domów, biur, warsztatów itp.
   

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY

___________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl