Wiele miast (26)

Pobudka w Hubie - rusza cykl śniadań networkingowych dla przedsiębiorców w łódzkim Idea Hub

Jakie trudności najczęściej można napotkać prowadząc biznes gastronomiczny? Jak zarządzać kreatywnie przedsiębiorstwem w tej branży i czy to się opłaca? Czy zakładanie firmy z partnerem życiowym to dobry pomysł? 
Między innymi na te pytania odpowie Maciej Stańczyk, współwłaściciel klubokawiarni „Niebostan”, podczas pierwszego śniadania networkingowego z cyklu spotkań dla przedsiębiorców Pobudka w Hubie. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 6 lipca o godzinie 10.30 w Idea Hub w Manufakturze.

Reklama
Statystyki pokazują, że branża gastronomiczna to trudne miejsce dla rozwoju własnego biznesu. W ciągu pierwszych 3 lat od rozpoczęcia działalności aż 60% lokali zostaje zamkniętych. Jednym z problemów, które przyczyniają się do tego może być na przykład lokalizacja. W mało uczęszczanym miejscu czynsz jest niższy, ale znacznie trudniej o klientów. Popularne miejsca zaś mają to do siebie, że koszty wynajmu potrafią niejednokrotnie przekraczać zyski.


Maciej Stańczyk, współwłaściciel klubokawiarni "Niebostan"
    W Łodzi z pomocą przedsiębiorcom przychodzi magistrat, oferując konkurs „Lokale dla kreatywnych”, dzięki któremu właściciele firm mogą w przystępnych cenach w atrakcyjnej okolicy wynająć powierzchnie o przeznaczeniu biznesowym.
 
Jako pierwszy z tej możliwości skorzystał Maciej Stańczyk, współwłaściciel klubokawiarni „Niebostan” z Łodzi, który będzie gościem premierowego śniadania networkingowego Pobudka w Hubie, organizowanego przez Idea Hub.

Przedsiębiorca opowie o tym, co pomogło mu w wystartowaniu z własnym biznesem
oraz odpowie na pytania, które nurtują osoby zaczynające karierę przedsiębiorcy. Przedstawi swój pogląd na zatrudnianie pracowników na umowy „śmieciowe” i ujawni dlaczego w „Niebostanie” taka forma nie jest praktykowana. Słuchacze dowiedzą się również czy prowadzenie firmy z partnerem życiowym to dobry pomysł oraz jak ważna jest koncesja i znajomość prawa.
 
Pobudka w Hubie to cykl śniadań networkingowych dla przedsiębiorców, który będzie odbywał się dwa razy w miesiącu w Idea Hub w Manufakturze. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na czwartek, 6 lipca o godzinie 10:30.  Będzie składać się z dwóch paneli. Podczas pierwszego, zaproszony gość opowie o swoim doświadczeniu w biznesie i podzieli się spostrzeżeniami na konkretny temat. Drugi będzie zaś przeznaczony na networking, czyli rozmowy między uczestnikami, nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i wymianę inspiracji.
 
Idea Hub to przestrzeń coworkingowa, w której przedsiębiorcy mogą za darmo pracować, napić się kawy czy wynająć salę konferencyjną na spotkanie biznesowe. Regularnie odbywają się w niej warsztaty dotyczące szeroko pojętej przedsiębiorczości. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: drewnowska[@]ihub.pl  Liczba uczestników jest ograniczona. O udziale w wydarzeniach decyduje kolejność zgłoszeń.

(a) 
stat4u PortalPOLSKA.pl