Radom
Po "Łaźni"

Zakończyła się jubileuszowa edycja XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia". To były wyjątkowe trzy dni z poezją śpiewaną i piosenką artystyczną.

Reklama

W tym roku – nietypowo – w ramach turnieju nie odbył się konkurs wykonawczy. Organizatorzy chcieli skoncentrować się przede wszystkim na świętowaniu jubileuszu. Z tej okazji Łaźnia przygotowała szereg koncertów. W piątek i w niedzielę organizatorzy przypomnieli znanych radomian, których droga kariery była związana z historią radomskiego Turnieju. Wystąpili: Dorota Sowa Kuziela & Piotr Dąbrówka.W sobotę klasyka gatunku, czyli koncert Stanisława Sojki "Soyka Solo". Gala jubileuszowa odbyła się w niedzielę w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wystąpili Szymon Wydra i Zbigniew Suski. Pdbyła się też promocja publikacji Jana Poprawy o historii Turnieju i spotkanie z autorem – historykiem, krytykiem muzycznym, publicystą, pedagogiem, który od 1995 roku jest związany z Ogólnopolskim Turniejem Śpiewających Poezję „Łaźnia” jako główny juror.

Patronat nad imprezą objęli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Radomia.

Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję toflagowa impreza „Łaźni”. Jest jedną z ważniejszych imprez stanowiących wizytówkę Radomia na kulturalnej mapie kraju. W realiach radomskich jest to wydarzenie plasujące się w absolutnej czołówce wieloletnich, odbywających się nieprzerwanie i starających się utrzymać odpowiednio wysoki poziom, radomskich imprez cyklicznych.

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_____________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl