Wiele miast (19)

Pierwsza pomoc - konkurs z nagrodami

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będą uczyli udzielania pierwszej pomocy. Dla osób, które wezmą udział w akcji przygotowano nagrody - apteczki samochodowe z wyposażeniem.

Reklama
2 września, w godz. 11:00-15:00, na terenie MOP Olsze, kierunek Łódź (autostrada A1) funkcjonariusze pomorskiej drogówki będą prowadzili działania edukacyjno-profilaktyczne. Zostanie przygotowane stoisko policyjne, na którym będzie można spróbować swych sił w udzielaniu pierwszej pomocy, sprawdzić swą wiedzę w tym zakresie oraz nauczyć się prowadzenia resuscytacji na manekinie. 
 
Każdy z nas może pomóc drugiej osobie, każdy z nas może też znaleźć się w sytuacji, gdy będzie potrzebował pomocy. Nie bójmy się działać.

Reklama________________________________________________________________________________________

Zakupy 
w Starogardzie Gdańskim

 
 
Tel. (w godz. 6-22) 793 - 793 - 785
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_________________________________________________________________________________________________
 
Pomorska policja przypomina, że zgodnie z art. 162 par. 1 kk każda osoba ma obowiązek udzielenia pomocy: Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl