Wiele miast (380)

Para buch, myjki w ruch, czyli zalety myjek parowych


Ścierka, mop i odkurzacz? To już przeszłość. Jeżeli chodzi o sprzątanie, to dzisiaj coraz częściej preferuje się myjki parowe. 

Para wodna nie tylko pozwala skutecznie oczyścić daną powierzchnię z zabrudzeń, ale działa przy tym dezynfekująco i nie pozostawia żadnych smug. A to zaledwie kilka z jej licznych zalet.

Reklama
Jak wyjaśnia CzystaPolska.pl, myjki parowe są bardzo proste w obsłudze - najpierw wodę podgrzewa się w specjalnym zbiorniku do temperatury wrzenia – w ten sposób powstaje para, którą następnie wyprowadza się pod wysokim ciśnieniem na zewnątrz. I to generalnie wszystko. Nie trzeba stosować przy tym żadnych detergentów, gdyż para sama w sobie jest niezwykle skuteczna i dokładnie oczyści niemal każdą powierzchnię: szkło, płytki, gres, panele laminowane, a nawet dywany i wykładziny. Nic dziwnego, że myjki parowe szeroko wykorzystuje się w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, gdzie proces technologiczny nie zawsze pozwala na zastosowanie chemicznych detergentów.

Bakterie precz
 
Myjki parowe są niezastąpione przy czyszczeniu podłóg, okien, mebli, dywanów, a nawet skomplikowanych linii technologicznych. Gorąca para wodna zmiękcza najbardziej uporczywe zabrudzenia i dociera do nawet najtrudniej dostępnych zakamarków. 
   
 
Poza tym dzięki właściwościom dezynfekcyjnym, skutecznie eliminuje wszelkie bakterie, roztocza, grzyby i zarodniki. To właśnie cechy roztoczobójcze oraz brak konieczności stosowania detergentów sprawiają, że myjki parowe są niezwykle przyjazne alergikom. Ponadto para skutecznie wiąże kurz, dzięki czemu nie unosi się on w powietrzu w trakcie wykonywania porządków.
 
Dużą zaletę myjek parowych stanowi ich dokładność. Nie dość, że czyszczenie parą zabiera mniej czasu, to dodatkowo bywa nawet o połowę bardziej efektywne niż tradycyjne metody sprzątania. Poza tym przemyślana budowa myjek parowych sprawia, że na powierzchni mytych luster, szyb i podłóg nie pozostają żadne smugi i zacieki. Efektywność to jedno, ale na podkreślenie zasługuje również prostota i intuicyjność samej obsługi.
 
Czar par myjek parowych
 
Para wodna jest niezwykle przyjazna środowisku, a poza tym sprawia, że sprzątanie przebiega dużo szybciej i dokładniej. Nie dziwi zatem, że myjki parowe zyskują coraz większe grono entuzjastów. Poszczególne modele potrafią się od siebie jednak dość istotnie różnić, więc przed zakupem należy zwrócić baczną uwagę na takie parametry jak: opcja regulacji mocy pary, czas gotowości do pracy, waga i rozmiar urządzenia, wielkość pojemnika na wodę oraz ilość końcówek dołączonych do zestawu. I choć oferta myjek parowych jest bardzo szeroka, to warto dokładnie się z nią zapoznać – odpowiednio dobrany model znacznie przyspieszy codzienne sprzątanie, poprawi jego skuteczność, a także wyeliminuje z naszego otoczenia wszelkie nieprzyjemne zapachy.

(ac)

Więcej: CzystaPolska.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl