Wiele miast (25)
OVO Wrocław walczy o tytuł najlepszej animacji

Animacja prezentująca futurystyczny kompleks OVO Wrocław została nominowana do nagrody przyznawanej przez ceniony w branży magazyn „3D World”. Film OVO kandyduje do tytułu w kategorii architektonicznej animacji i będzie oceniany przez twórców hollywoodzkich hitów.

Reklama
Film przedstawiający OVO Wrocław powstał w studiu animacji Aiko. Pracownia specjalizuje się w produkcji realistycznych filmów animowanych, w których nie tylko świetnie odwzorowuje kształty budynków czy samochodów, ale także ruch postaci. Animacje studia Aiko są dopracowane w szczegółach i charakteryzują się znakomitą grą światła. Efekt końcowy nie odbiega od produkcji hollywoodzkich i zachwyca widza.

Zrealizowana przez Aiko animacja prezentująca OVO Wrocław została nominowana w konkursie „3D World CG Awards 2014”, który organizuje renomowany magazyn zajmujący się tematyką grafiki 3D. Ceniony w branży „3D World” nominował film w kategorii architektonicznej animacji. - Animacja jest dopracowana i sprawia wrażenie, że oglądamy autentyczną inwestycję. Specjaliści z Aiko świetnie wyczuli ideę OVO Wrocław, budynku o spójnej, przemyślanej wizji – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław. - Nasz projekt otrzymał już wcześniej nagrodę dla projektu przyszłości, przyznawaną przez Architectural Review. Ta nominacja jest kolejnym potwierdzeniem, że w OVO Wrocław wszystko powstaje na najlepszym poziomie, a koncept jest doceniany przez niezależnych ekspertów.

O wyjątkowym prestiżu „3D World CG Awards 2014” świadczy konkursowe jury. Wśród oceniających znaleźli się twórcy i producenci wielu hollywoodzkich hitów, jak „Jurassic Park”, „Władca Pierścieni”, „Shrek”, „Transformers 3” czy „Star Trek. Into Darkness”. Z nazwisk można wymienić: Grzegorza Kukusia z rodzimego studia Platige, Adama Valdeza z londyńskiego MPC, Allana McKay’a i Arona Warnera. Między innymi oni, jako specjaliści od grafiki komputerowej, ocenią film animowany o OVO Wrocław.

Niezwykły projekt wymagał niezwykłych środków. Właśnie dlatego przygotowaniem animowanej prezentacji zajęła się ekipa ze studia Aiko. Ich produkcja przedstawia realistyczny obraz OVO Wrocław i pokazuje potencjał całego kompleksu. Na filmie można zobaczyć charakterystyczną bryłę, przypominającą kroplę wody, a także poszczególne części budynku, które składają się na OVO. Dzięki temu można poczuć aurę miejsca. Widzimy zielony dziedziniec z przemieszczającymi się po nim ludźmi, lobby hotelu DoubleTree by Hilton, wnętrza biur, apartamenty, a wreszcie penthouse’y, z tarasów których widać piękną, wieczorną panoramę miasta.

OVO Wrocław powstaje według projektu pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. Łącząc w jednej bryle kilka funkcji - apartamenty, biura, lokale usługowe i hotel - architekci zaprojektowali niezwykły kształt OVO Wrocław.

Dzięki temu OVO różni się od budynków, jakie można spotkać w Polsce. W futurystyczny projekt zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o., wchodząca w skład grupy Star Group Poland. Spółka zrealizowała m.in. hotel The Granary we Wrocławiu i kompleks apartamentów Angel City w Krakowie.

Nominowany film można obejrzeć  TUTAJ>>> 
Na stronie nagrody trwa otwarte głosowanie>>> 


Adriana Kondratowicz, PR EXPERT
stat4u PortalPOLSKA.pl