Świebodzin
„Ostatni Weekend Wakacji”

W tym roku 1 września wypada w sobotę dzięki czemu wakacje wydłużyły się o dwa dni. Jednocześnie 1-2 września są ostatnim weekendem wakacji, a więc okresem powrotów oraz pożegnania z latem. Policjanci z różnych wydziałów będą czuwali zarówno przy drogach dbając o bezpieczny powrót jak i w miejscach rekreacji i grupowania się młodzieży aby wakacje mogły zakończyć się szczęśliwe.

Reklama

Policyjne działania pod nazwą „Ostatni Weekend Wakacji” prowadzone są cyklicznie od wielu lat. Ostatnie dni wakacji są okresem wzmożonego ruchu na drogach spowodowanego powrotami z wczasów i kolonii. Dla bezpieczeństwa podróżujących osób na drogach pojawi się większa liczba patroli, które reagować będą na popełniane przez kierujących wykroczenia mogące zagrozić bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Kontrolowany będzie także stan trzeźwości kierujących, ponieważ nadal, pomimo wielu nagłośnionych przez prasę przypadków tragedii spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, zdarzają się kierujący po spożyciu alkoholu. Tylko w przeciągu ostatnich kilku dni świebodzińscy policjanci zatrzymali 6 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

 

Jednocześnie w wielu miejscach organizowane są festyny i prywatne zabawy z okazji zakończenia lata. To właśnie w rejonach takich miejsc oraz tam gdzie grupuje się młodzież będzie więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem bawiących się osób i jednocześnie reagować na przypadki zakłócenia porządku.

 

Bezpieczne zakończenie wakacji zależy również od nas samych. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku zarówno w trakcie długiej podróży powrotnej z wakacji jak i podczas świętowania ostatnich wakacyjnych dni.

stat4u PortalPOLSKA.pl