Wiele miast (351)

Opiekę nad starszą i schorowaną osobą najlepiej zlecić profesjonalistom


Najczęściej sami chcemy zapewnić najbliższym jak najlepszą opiekę. Jednak nie zawsze to takie proste, jak może się wydawać.

Seniorzy, zwłaszcza schorowani, niepełnosprawni, wymagają stałej i kompleksowej opieki, która dla niewykwalifikowanej w tym zakresie osoby może być poważnym wyzwaniem. W takich sytuacjach warto pomyśleć o pomocy ekspertów.

Reklama
Taka decyzja prędzej czy później będzie czekała niemalże na każdego z nas – jak zaopiekować się rodzicem lub dziadkiem czy babcią, którzy nie są w stanie zadbać o siebie samodzielnie? W naszej kulturze przyjęło się, że opiekujemy się bliskimi samodzielnie, a korzystanie z usług domów opieki jest przez wielu odczytywane jako brak szacunku. Jednak musimy pamiętać o tym, że każdy przypadek jest inny. Czasami nie ma lepszego rozwiązania niż wybranie wsparcia ekspertów mających od nas większą wiedzę i doświadczenie.
 
 
Kiedy opiekunka w domu, a kiedy dom opieki?
    Generalnie najbardziej rekomendowaną formą wparcia dla starszych osób jest opieka domowa, na przykład w GoldCare.pl
Może być ona prowadzona przez opiekunkę albo pielęgniarkę w zależności od stanu starszej osoby oraz jej potrzeb. Wówczas senior nie zmienia dobrze znanego mu otoczenia, co przekłada się na jego lepsze samopoczucie. Usługi opieki możemy wybrać w zakresie odpowiadającym nam najbardziej – w agencji GoldCare.pl to
opieka godzinowa, dzienna, weekendowa, opieka stała z zamieszkaniem. Możemy też skorzystać z usług pomocy domowej – gotowanie, sprzątanie, zakupy.

Dom opieki będzie z kolei dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy senior potrzebuje regularnego, stałego doglądania przez lekarzy, profesjonalnej rehabilitacji, a także towarzystwa innych osób. Aktualnie w Polsce działa kilkaset różnych domów spokojnej starości, które są profesjonalnie wyposażone, przystosowane do potrzeb seniorów i pensjonariusz może poczuć się w nich jak na wczasach. Oczywiście, ceny nie są niskie, ale mamy wówczas pewność, że starsza osoba będzie pod dobrą opieką przez całą dobę, bez obawy o jej bezpieczeństwo.

(a)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl