Wiele miast (351)

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Co wybrać?

Wybór formy ogrzewania domu lub mieszkania jest niewątpliwie trudny. Wszystko za sprawą licznych wad i zalet występujących w każdym z wariantów. Opinie ekspertów są mocno podzielone - podobnie jest z opiniami samych użytkowników.

Który rodzaj ogrzewania będzie bardziej korzystny? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

W dzisiejszhym artykule opiszemy wady oraz zalety zarówno jednego, jak i drugiego rodzaju ogrzewania.

Reklama
NoKlasyczne grzejniki – relikt przeszłości?
 
W większości domów wciąż funkcjonują klasyczne grzejniki, które niewątpliwie stanowią jeden z najtańszych wariantów ogrzewania. W stosunku do innych rozwiązań – ogrzewania podłogowego także, potrafią one zmniejszyć koszty grzewcze o nawet 40%.

Innym atutem tego typu rozwiązania są szersze możliwości – grzejniki można w sposób błyskawiczny wymienić, zaś ich cena z każdym rokiem maleje. Mimo to coraz większa liczba osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe, które także posiada kilka cennych zalet. O jakich walorach mowa?

    Ogrzewanie płaszczyznowe
- podstawowe zalety


Ogrzewanie podłogowe z pewnością nie należy do najtańszych alternatyw, jednak ma wiele atutów, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się w nie inwestować. 

Ważną zaletą - w przypadku domów o niewielkim metrażu - jest dodatkowa przestrzeń. Brak grzejników sprawia, że możemy zyskać nawet kilka dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni
mieszkalnej, co daje znacznie więcej możliwości aranżacyjnych w danym pomieszczeniu. Inną zaletą jest specyficzna cyrkulacja ciepłego powietrza. Sprawia ona, iż najwyższa temperatura obecna jest na wysokości stóp – nieco niższa występuje na wysokości głowy.

Owa cyrkulacja jest zatem zbliżona do temperatury panującej na świeżym powietrzu. Oznacza to, iż walnie przyczynia się do lepszej kondycji zdrowotnej. Aby cieszyć się efektywnością ogrzewania płaszczyznowego, warto skorzystać z usług sprawdzonej marki. Przykładem tego rodzaju – renomowanej firmy jest przedsiębiorstwo - Uponor.

(ac)


 
stat4u PortalPOLSKA.pl