Wiele miast (351)

Ogród przydomowy - co hodować? Warzywa czy kwiaty?

 
Na to pytanie próbuje sobie odpowiedzieć każdy właściciel przydomowej działki. Zarówno jedno,
jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy piękny, pełen kwiatów ogród, czy własny warzywnik musimy pamiętać, że czeka nas mnóstwo pracy.

Reklama
Wiele kolorów

Nic tak nie cieszy jak widok pięknych, wiosennych kwiatów, które właśnie budzą się do życia. Wiele osób decyduje się przyozdobić swoją działkę właśnie różnokolorowymi roślinami. Dobrze dobrane, mogą sprawić że nasz ogród będzie wyglądał bajecznie. Na początek warto wybrać kwiaty łatwiejsze w hodowli, np.: aksamitki, czy godencje.

    Nie zapominajmy także o krzewach i drzewach, które mogą stać się świetnym urozmaiceniem. Również trawnik ma ogromne znaczenie. Możemy o niego zadbać już zimą.

W jaki sposób? Nie zrzucajmy na niego śniegu z chodników i podjazdu. Podczas roztopów może on bowiem doprowadzić do gnicia trawy. Hodując kwiaty najlepiej rozpisać sobie harmonogram prac i ściśle się go trzymać. Wtedy będziemy mieli pewność, że nie pominęliśmy żadnego kroku, a w sezonie nasz ogród zakwitnie na nowo.

Własny warzywnik

Dobry plan sprawdzi się także w przypadku uprawy warzyw. Najważniejszą częścią jest odpowiednie przygotowanie gleby i pozbycie się wszystkich chwastów. Możemy to zrobić mechanicznie – wyrywając je wraz z korzeniami lub przy pomocy specjalnych preparatów. To drugie rozwiązanie jest szczególnie zalecane na terenach mocno zachwaszczonych.

Syngenta.pl to miejsce, gdzie znajdziemy środki dostosowane do naszych potrzeb. Dzięki prostej wyszukiwarce szybko trafimy na odpowiedni produkt. Do tych najpopularniejszych należą herbicydy, które w zależności od rodzaju działają na cały opryskany teren (zalecane przed posianiem upraw), lub selektywnie na wybrane rośliny.
 
Ciężko stwierdzić jednoznacznie czy lepiej jest hodować kwiaty czy może warzywa. Wiele zależy od naszych preferencji i miejsca jakim dysponujemy. Niezależnie od tego co wybierzmy pamiętajmy o dobrym zaplanowaniu prac i odpowiedniej ochronie sadzonek. Miejmy na uwadze, że każda roślina potrzebuje odpowiednich warunków do wzrostu: dobrej gleby, nasłonecznienia i wystarczającej ilości wody.

 
stat4u PortalPOLSKA.pl