Kraków
Od 20 listopada zmiany dla pasażerów krakowskiego lotniska

Od najbliższego czwartku (20 listopada) w terminalu T1 będą odprawiane wszystkie wyloty międzynarodowe oraz wyloty do Warszawy. W terminalu T2 (odprawiane będą wyloty do Gdańska oraz obsługiwane wszystkie przyloty.

Reklama
W związku z rozbudową krakowskiego lotniska, od najbliższego czwartku (20 listopada) w terminalu T1 będą odprawiane wszystkie wyloty międzynarodowe oraz wyloty do Warszawy. W terminalu T2 (dawny krajowy) odprawiane będą wyloty do Gdańska oraz obsługiwane wszystkie przyloty. O tym poinformowała służba prasowa Kraków Airport. 
 
Jak poinformowano, w terminalu T2 do dyspozycji pasażerów zostaną oddane dodatkowo dwie hale namiotowe o łącznej powierzchni 900 m2. W pierwszej znajdzie się karuzela bagażowa przeniesiona z T1, w drugiej stanowiska kontroli paszportowej. Hale są ogrzewane i wyposażone w toalety, dostosowane dla osób niepełnosprawnych. 
 
„Kolejna zmiana to przeniesienie, także od 20 listopada, odpraw pasażerów lotów PLL LOT do terminalu T1. Do tej pory odloty do Warszawy odbywały się z terminalu T2. Po zmianie pasażerowie lecący klasą biznes lub posiadający odpowiednie karty będą mogli korzystać z salonów Business Lounge, które będą otwarte już od godziny 4:00” -  podała służba prasowa lotniska.  
 
W związku ze zmianami zwiększy się częstotliwość kursowania lotniskowego darmowego shuttle busa, który będzie jeździł pomiędzy terminalami co 15 minut.

stat4u PortalPOLSKA.pl