Wiele miast (351)

Niezwykle rzadki i trudno dostępny miód spadziowy


Mało osób ma świadomość, iż miody odmianowe są bardzo ograniczonymi produktami. Będąc u pszczelarza lub w sklepie pszczelarskim możemy zobaczyć miody nektarowe np. malinowe, fasolowe, wrzosowe czy nawet pomarańczowe.

Jednak jeszcze trudniej dostępne są miody ze spadzi, których właściwości prozdrowotne są doceniane na całym świecie.

Reklama
Miód spadziowy powstaje w nieco inny sposób niż  znacznie popularniejsze miody nektarowe. Podstawową różnicą jest sposób pozyskiwania przez pszczoły surowca do jego produkcji. Podstawowym warunkiem umożliwiającym wytworzenie spadzi jest działalność takich szkodników jak mszyce, miodówki oraz czerwce. W trakcie lata pojawiają się one w lasach na iglakach oraz drzewach liściastych wypijając sok z liści i igieł. Z uwagi na to, że szkodniki nie
    mogą przyswoić naturalnych cukrów wydalają je w postaci spadzi, a następnie pszczoły zachęcone słodkim zapachem zbierają ją.

Cały proces pozyskania spadzi może wydawać się dość łatwy jednak problem polega na tym, iż występowanie szkodników jest nieprzewidywalne. Wobec czego pszczelarze, którzy chcą wytworzyć miód spadziowy co roku muszą poszukiwać miejsc, w których szkodniki akurat działają. Co więcej, jeśli chodzi o pozyskanie miodu spadziowego jodłowego zadanie, z wiadomych względów, staje się jeszcze bardziej skomplikowane.

Jednak poświęcenie pszczelarzy jest jak najbardziej mile widziane. A to dlatego, że miód spadziowy posiada niezwykle właściwości lecznicze. Ten rodzaj miodu uznawany jest za najzdrowszy, co ma też niestety przełożenie na ceny.  

Prawdziwy polski miód spadziowy to koszt od 40 (miód spadziowy liściasty) do nawet 60 (miód spadziowy iglasty z jodły) złotych za kilogram. Uwaga. Kupuj miód zawsze u zaprzyjaźnionego pszczelarza lub w sprawdzonym
sklepie. Unikaj przydrożnych handlarzy oraz straganów na targach i rynkach, gdyż tam najczęściej miód jest zafałszowany.

Publikacja sklepu internetowego Słoik Miodu: www.sloikmiodu.pl 
stat4u PortalPOLSKA.pl