Starogard Gdański
Nietrzeźwy kierowca dachował volkswagenem

Starogardzcy policjanci interweniowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Kierujący volkswagenem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 

Reklama
31 sierpnia, kilka minut przed godz. 19:00 policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, jaka wydarzyła się w miejscowości Owidz, w pobliżu Starogardu Gdańskiego.
 
Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 24-letni kierowca volkswagena na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Podczas badania alkomatem okazało się, że mieszkaniec Starogardu Gdańskiego jest nietrzeźwy. Policjanci stwierdzili w jego organizmie ponad promil alkoholu. 

Reklama________________________________________________________________________________________

Zakupy 
w Starogardzie Gdańskim

 
 
Tel. (w godz. 6-22) 793 - 793 - 785
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_________________________________________________________________________________________________
 
Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze nałożyli na niego 2 mandaty karne. Pierwszy w wysokości 500 zł za kierowanie pojazdem bez uprawnień, a drugi 100 zł za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Samochód, którym kierował 24-latek został odholowany na parking.
 
W najbliższym czasie mężczyzna odpowie również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat więzienia. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl