Wiele miast (21)

Nie tylko w Leżajsku Fundacja Uśmiech Puchatka zaprasza wolontariuszy do współpracy

 
Kamil, mieszkaniec Leżajska przeszedł 7 lat temu ciężką operację usunięcia guza mózgu. Obecnie ma 23 lata, mieszka z babcią.

Ciągle przechodzi rekonwalescencję po chorobie, stara się być w miarę możliwości aktywny fizycznie, stara się możliwie intensywnie poruszać, mimo ograniczeń wynikających ze stanu zdrowia.

Reklama
Kamilowi pomaga rehabilitant, Damian Maślanka, który odwiedza go regularnie, aby przeprowadzać zabiegi rehabilitacyjne.  - Potrzebna jest jednak szersza pomoc dla Kamila, nie tylko finansowa, ale polegająca na poświęcaniu czasu i uwagi przez wolontariuszy – mówi Damian Maślanka. – Może zgłoszą się osoby, które mogłyby chociaż od czasu do czasu odwiedzić Kamila, porozmawiać z nim i z babcią o sprawach rodziny i chyba także o innych sprawach.

Fundacja Uśmiech Puchatka poszukuje wolontariuszy
w Leżajsku, którzy mogliby spędzać czas z Kamilem. 


- Na przykład może ktoś mógłby poświęcić czas na spacer
z Kamilem w okolicy –
 podsuwa myśl Marta Smal, prezes Zarządu Fundacji Uśmiech Puchatka. – Nasza Fundacja zaprasza do współdziałania wolontariuszy także w różnych innych miastach i miejscowościach. Nasi wolontariusze zgłaszają się do Fundacji telefonicznie lub za pośrednictwem formularza: http://fundacja-usmiech-puchatka.pl/kontakt/

Może Rady Parafialne w Leżajsku mogłyby objąć życzliwą opieką Kamila, który tak dzielnie zmaga się ze skutkami groźnej choroby i z determinacją pokonuje trudy forsownej fizycznie rehabilitacji po przebytej ciężkiej operacji.

 
(ac)
 
   

Fot. Damian Maślanka

stat4u PortalPOLSKA.pl