Radom
Nie tylko ściganie przestępców

Policyjna służba to nie tylko ściganie przestępców, czy sprawców wykroczeń – to pomoc potrzebującym w wielu różnych sytuacjach. Radomscy policjanci interweniują w każdym przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Reklama
Do nietypowego zdarzenia doszło w ostatnich dniach, gdy kierowca ambulansu przewożącego krew zadzwonił do oficera dyżurnego radomskiej policji. Mężczyzna poinformował, że musi pilnie przewieźć krew do szpitala, a w jego aucie popsuły się sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu pełnili wtedy służbę w nieoznakowanym radiowozie na drodze krajowej nr 7 i natychmiast udzielili pomocy. Od Białobrzeg niemal do Szydłowca  policjanci pilotowali ambulans, dzięki czemu krew mogła możliwie szybko i bezpiecznie trafić do szpitala.
 
Natomiast w niedzielę policjanci z wodnego posterunku w Domaniowie pomogli czteroosobowej rodzinie, która pływała po zalewie rowerkiem wodnym. Funkcjonariusze zauważyli nienaturalnie przechylony rowerek, który jak się okazało, ze względu na silny wiatr i duże falowanie zaczął nabierać wody. Policjanci natychmiast interweniowali, podpłynęli do nich i całą rodzinę zabrali na pokład policyjnej łodzi. Poza rodzicami w wieku 30 i 31 lat było tam również dwoje dzieci w wieku 1,5 roku i 6 lat. Dzięki pomocy policjantów skończyło się tylko na strachu i cała rodzina bezpiecznie wróciła na brzeg. Odholowano również częściowo zatopiony już rowerek.

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 
Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
______________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl